Potřebujete dodat vašim vlasům chybějící lesk? Zkuste žloutek a možná budete překvapeni jeho účinkem

Každá žena se snaží opečovávat své vlasy, tak ať tvoří skutečnou korunu její krásy. Máme své oblíbené produkty a značky, které našim vlasům dělají dobře. Na druhou stranu si mnohdy koupíme něco, co našim vlasům moc neprospěje. Vsadíme na doporučení známých nebo reklamu v televizi a pak jsem zklamané, že naše vlasy nevypadají tak, jak jsme si představovaly.

Pokud uvažujete o změně vaší vlasové kosmetiky nebo se potýkáte s různými problémy, jako jsou lupy, nadměrné maštění vlasů, ekzémy, tak zkuste jít přírodní cestou. Přírodní péče o vlasy je ta, která neobsahuje sulfáty, silikony, parabeny a další škodlivé složky, které vlasy dlouhodobě oslabují a poškozují.

No Poo péče

Že jste o této metodě péče o vlasy ještě neslyšeli? Tak to je velká škoda. Přechod na no poo péči vaše vlasy uzdraví a dovolí jim opět vypadat krásně. Co tedy nakoupit, když chcete tuto metodu vyzkoušet? Dobře fungují již připravené směsi ajurvédských bylin, lněná mouka, vaječný žloutek, marocký jíl, reetha i shikakai. Následnou péči a hydrataci dodáte vlasům díky arganovému, avokádovému, kokosovému či mandlovému oleji.

Soap Flowers Oil Coconut Oil Salt - silviarita / Pixabay
silviarita / Pixabay

K oplachům jsou ideální bylinky s blahodárnými účinky na vlasy i pokožku hlavy. Pro mastné vlasy se vhodná například Reetha, což je jemný prášek z indických mýdlových ořechů. Tento prášek obsahuje velké množství saponinů a při kontaktu s vodou pění. Přesto však nepůsobí negativně na pokožku hlavy a ochranný plášť vlasu. Dodává vlasům objem, nadýchanou lehkost a nádherný lesk. Vyznačuje se také svými antibakteriální účinky.

Mýt vlasy si tedy budete kašičkou, kterou získáte smícháním tohoto prášku s malým množstvím vody. Pokud chcete zkusit jinou variantu, tak zvolte tuhé šampony. Vzhledem připomínají klasické tuhé mýdlo, ale složení je jiné a vhodné k mytí vlasů. Najít v nich můžete jíly, rostlinné oleje a extrakty z bylinek.

Inspirace:  Na jakém principu funguje ketodieta a co byste o ní měli vědět?

Následná přírodní péče

Mytí vlasů je běžná věc, ale dopřát bychom si měli jednou za čas i masku, která vlasy hezky oživí a dodá jím lesk. Koupit se dají přírodní masky již připravené k použití. Vyznačují se obsahem látek, které pečují a přitom nezatěžují vlasy. Obsahují organické a certifikované suroviny. Může to být například tamanu olej, bambucké máslo, kokosový olej, extrakt proteinů z quinoi, výtažky z chia semínek.

Woman Face Model Fashion Makeup - innamikitas / Pixabay
innamikitas / Pixabay

Masky pak obsahují velké množství vitamínů, minerálů, vápník, antioxidanty a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Aroma zážitek zajistí vůně esenciálních olejů a třeba i extrakty z vanilky. Budete mít skvělý pocit, že děláte něco pro své krásné a pevné vlasy a zároveň nepoužijete zbytečnou chemii. Udělejte si relaxační odpoledne a při působení masky si dejte něco osvěžujícího k pití, natáhněte nohy a chvíli jen vnímejte sebe.

Pokud si chcete masku namíchat až vy doma, tak doporučuji jemný prášek Bhringraj, brahmi, shikakai nebo neem. Jsou to prášky z ajurvédských bylinek a každá má jiné vlastnosti a použití.  Jsou oblíbený pro své regenerační, osvěžující a protizánětlivé účinky. Hodí se pro citlivou, problematickou i stárnoucí pokožku. Využít ho mohou i ti, kteří se potýkají s kožními problémy, jako je seborea, ekzém nebo lupénka.

V ajurvédské lékařské tradici se předpisují při různých zdravotních potížích. Tyto jemné prášky můžete libovolně kombinovat, následně zředit vodou a připravenou masku nanést na vlasy.

Shampoo Flatlay Melons Grapefruit - huyenxu94 / Pixabay
huyenxu94 / Pixabay

Masky z domácích surovin

Můžeme jít i cestou vlastní kreativity a účinnou masku si namíchat ze surovin, které máme běžně v kuchyni. Vitamín A, D a E dodáme tělu vaječným žloutkem, med navrací ztracený lesk, avokádo hydratuje a zvláčňuje, bílý jogurt vyrovnává pH, jablečný ocet má antibakteriální účinky a působí proti plísním, citron absorbuje mastnotu a z olejů  je výborný ten olivový, kokosový a mandlový.

Inspirace:  Brusinky v sobě ukrývají celou řadu látek, prospěšných pro vaše zdraví

Pro výživu poškozených konečků smíchejte jeden vaječný žloutek, 1 lžíci medu a 1 lžíci olivového oleje. Připravenou směs naneste pouze na konečky a nechejte alespoň 20 minut působit. Následně smyjte vlažnou vodou a umyjte vlasy obvyklým způsobem. Věděli jste například, že na mytí se dá použít žitná nebo lněná mouka? Takže pokud Vám dojde šampon, zkuste zabrousit od kuchyně. Smíchejte 2 – 3 polévkové lžíce lněné mouky s teplou vodou, aby vám vznikla spíše tekutější kaše. Doporučujeme rozmixovat tyčovým mixérem pro lepší konzistenci. Nanášejte na mokrou pokožku hlavy i na vlasy, promasírujte, směs začne bobtnat. Spláchněte a vyčešte zbytky mouky ještě ve sprše, poté je nutné znovu opláchnout. Tímto způsobem se krásně zbavíte i těch posledních miniaturních zrnek mouky, které rády ve vlasech zůstávají.

Ať už tedy sáhnete po speciálních směsích a bylinkách nebo najdete poklady ve vaší spíži, zkuste něco nového a nechemického. Třeba to vaše tělo ocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *