Vybíráme autosedačky pro vaše nejmenší ratolesti

Většina žen bere za své poslání vychovat děti, nebo chcete-li dítě. Děti jsou pak naše všechno a ani si nedokážeme, že by se jim něco stalo. Na jejich bezpečnost dbáme víc, než na svojí vlastní. Co se bezpečnosti týče, ještě před příchodem miminka bychom měli vybírat kočárek a autosedačky. Autosedačka na novorozence bývá mnohdy součástí setu s kočárkem, ale kvalita takových sedaček bývá mnohdy nevalná.

Při výběru autosedačky se bezesporu informujte také na testy, které všechny homologované sedačky musí podstoupit. Velmi důležité jsou čelní i boční nárazové testy.

Dnešní autosedačky by také měly ladit s vozem

Je jasné, že si do svého čtyřkolového miláčka nedáte otrhanou autosedačku z druhé ruky. Prioritou při vybírání rodinného vozu by ale měl být také fakt, jak se dětské autosedačky ve vozu přidělávají, občas jsou totiž klidně důležitou částí vozu. Jde o systém ISOFIX, který zajišťuje pevné spojení autosedačky s karoserií celého vozu.

Většina odborníků se shoduje na tom, že autosedačka je mnohem důležitější, než třeba luxusní kočárek. Musíme ale uznat, že zejména sportovní tipy maminek by si měli dát pozor i při výběru kočárku. Pokud například chcete s kočárkem jezdit na bruslích, měl by být opravdu stabilní.

Ale zpět k autosedačkám

Musíme totiž podotknout, že lepší alespoň nějaká autosedačka, než žádná. Nutnost autosedačky navíc nařizuje i naše legislativa a pokud jedete s dítětem bez sedačky, můžete dostat poměrně vysokou pokutu. Dítě je v případě nárazu náchylné k různým zraněním. Autosedačka může zabránit zraněním z havárie, které jsou srovnatelné srovnat s účinkem pádu dítěte ze třetího patra panelového domu. Bezpečnost až na prvním místě. Vzpomenout ale musíme také komfort jízdy. Děti v autě často usnou. Autosedačky jsou polohovatelné a zajistí poměrně komfortní spánek během jízdy.

Inspirace:  Plavání kojenců a batolat je důležité pro jejich vývoj
Vybíráme autosedačky
Vybíráme autosedačky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *