Dětský pokoj: Bez čeho se nezaobejdete a na čem můžete ušetřit?

Možná děťátko teprve čekáte a chystáte se zařizovat první dětský pokojíček. Nebo už děti máte, ale chystáte se na větší přeměnu jejich království. V obou případech se vám jistě hodí naše rady. Povíme vám, na co si dát pozor.

Ať už zařizujete dívčí dětské pokoje nebo chlapecké dětské pokoje, či pokojíček pro předškoláka, nebo pro čerstvého prvňáčka, vždy si budete klást stejné otázky: Jak poznám, že je nábytek opravdu kvalitní? Opravdu je tohle všechno potřebné? Je to bezpečné? Neublíží si zde během hraní? Na část z nich máme odpovědi, které můžete brát jako prvotní univerzální rady, od kterých se můžete odpíchnout dál.

Jak poznáte kvalitní dětský nábytek?

Pro veškerý dětský nábytek platí základní a jednotná charakteristika: musí být kvalitní, stabilní a bezpečný. Neřešte barvy, neřešte styl, na to přijde čas v „druhém výběrovém kole“. V tom prvním byste měli mít na paměti jen a jen bezpečnost, stabilitu a kvalitu.

Proto si dejte pozor na to:

· Z čeho je nábytek vyroben. Zapomeňte na kov, sklo nebo plast. Jasnou volnou by pro vás měly být přírodní materiály. Jako ideální se ověřilo dřevo – je na omak příjemné a zútulní každou místnost.

· Jak kvalitně je zpracován. Zpracování je totiž často ještě důležitější než samotný materiál. K čemu vám je postýlka z nejkvalitnějšího dřeva, když z ní nebezpečně trčí třísky. Proto vždy pečlivě zkontrolujte, zda někde nečíhají šrouby, jestli je konstrukce dostatečně stabilní, a pozor dejte i na příliš ostré hrany či rohy.

Jaký nábytek opravdu potřebujete?

Děti si nejraději hrají na zemi. To, jestli má jejich komoda růžové úchyty nebo fialové proužky je jim většinou jedno. Proto …

Inspirace:  Podporujme už u nejmenších lásku ke knížkám. Rozvíjet ji můžete už před prvními narozeninami dítěte

… buďte realističtí. Jak dlouho nábytek využijete? Nekupujte zbytečnosti a kusy nábytku, které za rok nebudete potřebovat, raději nechte v obchodě. Pořiďte takový nábytek, který najde uplatnění i po letech. Přebalovací pulty jsou velmi oblíbené a využití pro ně nacházejí většinou rodiny s více dětmi. Pokud vás ale nenapadá, kam byste jej v pokojíčku zabudovali nebo co s ním po pár letech provedete, rozhodně se bez něj obejdete.

… myslete prakticky. Co si za dva roky počnete se zářivě růžovým přebalovacím pultem? Při vybírání nábytku dejte přednost neutrálním odstínům – nábytek tak budete moci využít i v jiných místnostech. S barvičkami se můžete vyřádit na dekoracích či doplňcích.

Dětský pokoj: Bez čeho se nezaobejdete a na čem můžete ušetřit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *