Brusinky v sobě ukrývají celou řadu látek, prospěšných pro vaše zdraví

Snad žádné bobulovité ovoce nepůsobí na naše tělo tak příznivě, jako právě brusinky.  A přitom bychom si jich v lesním porostu i díky jejich velikosti jinak jen těžko všimli. A v čem nám tedy mohou prospět?

Trápí vás v létě často záněty močového měchýře? Nejčastěji si něco podobného „uženeme“ při koupání. Stačí jen malé prostydnutí a na potíže je zaděláno. Brusinkový čaj, doplňky stravy s plody brusnice brusinky nebo konzumace sušených plodů bývají v tomto případě jasnou sázkou na jistotu. A co dalšího ještě brusinky umí?

Skvělý pomocník pro obranyschopnost organismu

Všeobecně platí, že čím pestřejší plody nám příroda dává, tím více prospěšnými látkami je vybavila. I papriky s červenou barvou jsou o něco zdravější než ty zelené. A je tedy jasné, že to u brusinek díky jejich „křiklavosti“ musí platit dvojnásob. Právě proto jsou přírodní produkty s brusinkami tak oblíbené. Podpoří vaši krásu a zdraví řadou vitamínů, minerálů a především antioxidantů. Ty bojují proti účinkům negativně působících volných radikálů.

Tyto toxiny jsou v našem organismus zodpovědné za celou řadu obtíží, jež brusinky úspěšně řeší. Jde mimo jiné i o premenstruační syndrom nebo menopauzu. Tyto plody lze tedy označit jako výjimečně vhodné pro ženy.

Víte, že: kvalitní doplňky stravy vám zlepší vaše zdraví?

Jak je to s dávkováním brusinek

Jen málokdo však dokáže sníst dostatečné množství tohoto ovoce, aby byl jeho organismus zásoben prospěšnými látkami v té správné míře. A proto jsou na trhu brusinky tablety. Například ty od společnosti Naturvita obsahují 800 mg přírodního koncentrovaného extraktu (v doporučené denní dávce dvou tablet), takže získáte perfektní poměr konzumace 1:25 alias 20 000 mg čerstvých brusinek.

Tablety stačí jednoduše zapít vodou, nic jiného není třeba. Více informací se dozvíte na stránkách Naturvita.cz a všechny produkty výhodně nakoupíte v e-shopu Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *