Koronavirus můžete prodělávat, i když nemáte příznaky – jak mít jistotu

Onemocnění covid-19 patří v posledních dnech k těm zdaleka nejdiskutovanějším. Problémem však nejsou jen přeplněné nemocnice, ale i vysoká nemocnost lidí v běžné populaci. I skrytě probíhající infekce totiž může po několika dnech až týdnech vyústit v obávaný post covid syndrom. A jestli nevíte, že jste onemocnění prodělali, bývá pro lékaře opravdu těžké ho odhalit.

Pokud vám vyjde pozitivní antigenní test při vstupu na pracoviště anebo se dostanete do významného epidemiologického kontaktu s nakaženou osobu, budete odesláni na klasický PCR test, který nákazu prokáže či vyvrátí se vší pochybností. Co však dělat, pokud vám pouze není dobře, ale ke svému lékaři se nechystáte?

Jistota s vysokou spolehlivostí

V takovém případě se hodí mít doma k dispozici kvalitní antigenní testy. Ty, určené pro laické použití, mají velmi jednoduchý návod a jejich obsluhu zvládne pod dozorem kupříkladu i dítě. Navíc jsou legálně dostupné a když je nakoupíte ve větším množství, dostanete se i na opravdu přívětivou cenu.

Není třeba se pracně potýkat s výtěrem z nosohltanu nebo z přední části nosu. Dopřát si můžete i jednoduché antigenní testy prováděné ze slin s opravdu rychlými výsledky. Doma se je vyplatí mít v jakémkoliv případě.

Proč se vyplatí mít doma antigenní testy

Míříte na návštěvu ke starším příbuzným nebo třeba kamarádům s oslabenou imunitou? Pak byste jim určitě nechtěli donést na svých sliznicích nálož koronaviru, který u vás sice probíhá bezpříznakově, ovšem při přeskočení na jiného hostitele už to rozhodně platit nemusí.

Test si doručujeme udělat také v případě, že vám z nějakého důvodu není dobře, ale nechce se vám ihned vyhledávat služby praktického lékaře. A kde si testy výhodně pořídit? Jděte na stránky Dialekarna.cz.

Inspirace:  Krok za krokem k lepšímu zdraví i kondici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *