Vypadávání a lámání vlasů: Jak s nimi bojovat a jak jim lze předcházet?

Jen málokdo má takové štěstí, že by mu příroda nadělila zdravé a zároveň husté vlasy. Většina z nás se musí smířit s tím, že čas od času budeme muset řešit nějaký ten problém v podobě roztřepených konečků, vypadávání vlasů či jejich polámání. Naštěstí existují cesty, jak tyto projevy řešit a předcházet jim.

Dodejte svým vlasům potřebné živiny

Lámání či vypadávaní vlasů může mít plno příčin, přičemž tou nejčastější je nedostatek živin, které jsou pro vlasy klíčové. Dodávat je můžete hned několika způsoby, přičemž tím nejpřirozenějším jsou samozřejmě potraviny.

Někdy ani ty však nestačí a je nutné všechny potřebné vitamíny a minerály dodávat jinou cestou. Vhodnou alternativou jsou vitamíny na vlasy, které obsahují všechny důležité látky, a to v pouhé jedné tabletě.

Přečtěte si: Jestliže chcete mít na první pohled pevné a zdravé vlasy, měli byste se zaměřit na jejich správnou výživu, která by měla zahrnovat nejen vitamíny a minerály, ale i další látky, jejichž prostřednictvím posílíte vlasová vlákna a pokožku hlavy.

Mezi nejdůležitější látky patří zejména biotin, selen a zinek. Pokud chcete předcházet již zmíněným nešvarům, budete potřebovat mnohem komplexnější přípravek.

Ten by měl obsahovat:

  • vitamín A,
  • betakaroten,
  • vitamín B6,
  • vitamín B12,
  • vitamín C,
  • vitamín E.

Všechny zmíněné vitamíny naleznete i v přípravku od značky Bloom Hair, jehož složení obsahuje kyselinu listovou a magnézium. Užívat ho navíc můžete dlouhodobě, a přitom posilovat nejen své vlasy, ale i imunitu.

Nezapomínejte na pravidelnou péči

Aby byly vlasy zdravé, potřebují i pravidelnou péči, bez které začnou dříve či později chátrat. Vlasy je třeba v první řadě mýt kvalitním šamponem, který jim může podobně jako vitamíny dodat důležité látky a živiny.

Ty samozřejmě obsahují i další přípravky vlasové péče, jako jsou kondicionéry či masky. Vhodné je používat i kvalitní kartáč na vlasy, který je k vlasům šetrný a nějak je nepoškozuje. S jeho pomocí totiž můžete opatrně rozčesat i ty nejzcuchanější vlasy.

Inspirace:  Co je to thajská masáž a proč ji využít

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *