Máte doma milovníka Tyrannosaurusa rexe? Udělejte mu radost a zajeďte do Dinoparku

V celé České republice je celkem pět Dinoparků a každý z nich je jiný. Všeobecně se ale dá říct, že jde o síť zábavních parků představujících návštěvníkům záhadný svět dinosaurů v jejich reálných podobách a seznamující je s prostředím druhohor.

Dinoparky jsou plné pohyblivých i statických modelů dávných obyvatel naší planety v životních velikostech, dětských atrakcí, hřišť a najdete tady i 3D kino. Provázet vaše děti budou postavičky Fina Dina a Diny Miny. Cílem těchto parků je přiblížení života vele ještěrů všem malým i velkým návštěvníkům.

Každý rok navštíví Dinoparky více než jeden milion návštěvníků a mnozí se sem rádi vracejí. Expozice se v průběhu času mění a doplňují se i další exponáty, takže tady vždy najdete něco nového. Pokud máte doma malého obdivovatele dinosaurů, tak se vydejte na rodinný výlet právě sem.

Dinosaur Dinopark Nature Lizard - metaliza01 / Pixabay
metaliza01 / Pixabay

Na prohlídku do Dinoparku Vyškov

Jeden z Dinoparků najdete také ve Vyškově. Tento park je spojen i s vyškovskou zoo, která také stojí za návštěvu. Směrovky vás přivedou na parkoviště před zmíněnou zoo, kde necháte své auto a pokračujete k pokladně. Vstupenky koupíte přímo tady nebo můžete využít online zakoupení vstupenek přes internet. V rámci jedné vstupenky máte návštěvu zoo i Dinoparku, tam vás pohodlně převeze originální Dinovláček. Už to je pro děti dobrodružství, jedete asi 10 minut, než se před vámi otevře velká brána, za kterou už začíná váš výlet do druhohor.

Park je umístěn mezi stromy a je zde i v parných letních dnech opravdu příjemně. Nejprve si všechny jeho obyvatele můžete prohlédnout pěkně zblízka a zjistit, který z nich se hýbe nebo vydává zvuky.

Poté je možné využít Dinobike. Jedná se o visutou lanovou dráhu, díky které se pustíte na unikátní výpravu nad hlavami dinosaurů. Díky této atrakci mají návštěvníci možnost shlédnout park z ptačí perspektivy. Projíždět ve výšce až 11 metrů dráhu dlouhou 312 metrů bude jistě nezapomenutelným zážitkem pro každého odvážlivce. Konstrukce umožňuje šlapání bez větší námahy a může na ni každý návštěvník od 150 do 200 cm výšky. Pokud nasednete na kolo, užijete si 15-ti minutové svezení v korunách stromů napříč parkem.

Inspirace:  Kemp u moře v Chorvatsku? Skvělá volba zvlášť pokud máte malé děti
Dinosaur Amusement Park - Tiluria / Pixabay
Tiluria / Pixabay

Nejen dinosauři

Jakmile dokonale prozkoumáte všechny obyvatele parku, mohou se děti zabavit na pískovišti, ve kterém třeba objeví skrytý archeologický poklad. Najdete zde i několik hřišť, kde se chvíli určitě zdržíte. Zvlášť dobrý nápad je hřiště u stánků s občerstvením, kde si rodiče mohou dát kávu a přitom sledovat své děti při zdolávání dětských atrakcí.

Nakonec se podívejte na krátký film, který vypráví příběh dinosaurů ve speciálním 3D kině. Od obsluhy dostanete brýle a pak už jen sledujete děj, který se před vámi odehrává. Na památku si děti mohou vybrat malou figurku dinosaura nebo jinou hračku v obchodě se suvenýry.

Po skončení prohlídky nasednete opět na Dinoexpres a ten vás převeze zpět do zoologické zahrady. Zakončíte tedy svůj výlet ještě procházku po moc hezké zoo, ze které budou děti nadšené. Zvlášť dobrý nápad je možnost zajít přímo mezi domácí zvířátka na babiččin dvorek. Hned u vstupu nezapomeňte koupit speciální krmivo, které malé kozenky a ovečky budou zobat dětem z ruky.

Zábava a poznání pro malé i velké

Návštěva Dinoparku i zoo je vhodná i pro malé děti, které ještě využívají kočárek. S ním v klidu projedete všechny trasy a v Dinoexpresu vás přepraví také. Přímo v zoo najdete opět občerstvení a hřiště plné prolézaček, houpaček a skluzavek.

V těsné blízkosti zoo a parkoviště je i restaurace s venkovní zahrádkou, takže oběd si můžete dát tady nebo se přemístit do centra města, které je malý kousek odsud. Ať tedy vaše návštěva dopadne na jedničku a malí milovníci pravěkých ještěrů odjíždí spokojeně domů.

Dinopark Dinosaur Triceraptos - phtorxp / Pixabay
phtorxp / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *