Péče o nohy je důležitá, patří k nejzatěžovanějším místům těla


Patříte-li k běžně aktivním lidem, pak jsou vaše nohy hned po srdci těmi, které si vybírají tu největší porci námahy. Používáme je každý den, a to v ne právě malé míře. A aby nám bez potíží sloužily po celý život, měli bychom se o ně proto i adekvátně starat.

A vše by mělo začít už u výběru bot. Zvláště ženy mívají tendenci hledět spíše na jejich vzhled než na skutečnou funkčnost. Puchýře a otlaky? Jen nutná daň za eleganci, která se vždy vyřeší nějakou tou speciální náplastí. Ovšem své nohy v tomto případě ohrožujeme mnohem více, než se na první pohled zdá.

Pohodlí a bolesti nohou nejdou dohromady

Žádný krok by pro vás neměl být utrpením – a to ani když míříte do divadla nebo na ples. Pro začátek doporučujeme se poohlédnout po něčem prověřeném a komfortním, jako je například zdravotní obuv Santé.

Stane se vám spolehlivou společnicí během celého dne, takže si budete moci čas od čau dovolit nějaký ten „ústřelek“ v podobě vypasovaných lodiček. Pokud stojíte celý den na nohou, měli byste o zdraví svých dolních končetin dbát více než kdy jindy. A rozhodně se to netýká jen dospělého věku, vždyť podle průzkumů má jen třetina současných šestiletých dětí nohu v absolutním pořádku, ty ostatní se potýkají s nějakou formou plochosti, vbočení nebo naopak vybočení palců apod.

Na nápravu nohou je čas vždy

Ale není nutné čekat, až se vaše ploché nohy ozvou kupříkladu ve formě bolesti zad nebo beder. I dospělou nohu je totiž možné podpořit v její správné a zdravé funkci. A pomoci vám v tom může právě obuv Santé, jež slouží i jako zdravotní.

I při dlouhém stání dokáže ulevit od bolesti a předchází pocitům těžkých nohou a dalším nepříjemnostem. A vybrat si můžete z mnoha modelů a typů – od pohodlných přezůvek do práce až po perfektně padnoucí sandály, vhodné i pro venkovní nošení. Seznamte se s kompletní nabídkou této obuvi v e-shopu Celar.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *