Motýlek je neodmyslitelnou součástí obleku. Jak na jeho výběr a čemu byste se měli zaručeně vyhýbat?

Téměř žádný muž se neobejde bez pořádného obleku a motýlka, který jeho outfitu dodá formálnější vzhled. Výběr motýlka může být překvapivě i pořádný oříšek, a to především pro ty, kteří s jejich koupí nemají téměř žádné zkušenosti. Pro ty z vás, kteří si s ním také neví rady, jsme vytvořili krátkého průvodce výběrem toho správného motýlka.

Motýlek vybírejte podle obleku

Motýlek se těší oproti klasické kravatě velké oblibě, a to především díky své jednoduchosti. Vybírat totiž můžete jak vázací motýlek, tak i motýlek vcelku, který si jen nasadíte a můžete vyrazit do společnosti. Jeho výběr však dokáže zamotat hlavu téměř každému, a to především v případě, že nemáte zrovna cit pro kombinování outfitů.

Právě barva obleku a košile je klíčovým parametrem, kterým byste se měli při výběru motýlka řídit. Pokud vsázíte na klasiku v podobě černé barvy, nic nezkazíte stejnobarevným motýlkem. Taková volba se hodí zejména pro ty, kteří se nechtějí omylem dopustit faux pas. Jestliže se však nebojíte trochu experimentovat, lze vsadit i na odvážnější barevné varianty.

V každém případě dejte přednost kvalitě

Pokud vybíráte svůj první motýlek k obleku měli byste v první řadě vsadit zejména na kvalitu. Svoji pozornost byste měli věnovat především materiálu, ze kterého je motýlek vyrobený. Běžně se lze setkat s textilními motýlky, přičemž jednou z nejlepších voleb je hedvábí. Najít můžete i dřevěné motýlky, které jsou čím dál tím oblíbenější.

Důležitá je samozřejmě i kvalita zpracování motýlka, které by mělo být opravdu precizní. Motýlek budou mít ostatní lidé neustále na očích, a proto je namístě, aby na něm nebyly vidět chyby či nevzhledně čouhající nitě. Každopádně se nebojte za motýlek trochu připlatit.

Inspirace:  Vypadávání a lámání vlasů: Jak s nimi bojovat a jak jim lze předcházet?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *