Jak posílit dětskou imunitu? Vyzkoušejte vitamíny nebo probiotika

Každý rodič asi potvrdí, že nejhorším obdobím je to, kdy vaše dítě trápí nějaká nemoc. Pokud se dítě necítí po zdravotní stránce dobře, nemá pak náladu na hry, chuť k jídlu a bývá uplakané. Není se čemu divit. Sami dobře víme, že pokud naše tělo bojuje s nemocí, tak si potřebujeme zalézt do postele, dát si čaj a odpočívat. U dětí se často projevuje potřeba být se svou maminkou, u které se cítí bezpečně. Zbožným přáním pak zůstává to, ať jsou naše děti zdravé. Jak to ale zařídit?

Přísun vitamínů jako výborná prevence

Nejlepší obranou před různými nemocemi je pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny. Platí to nejen pro naše děti, ale i pro nás dospělé. Dále pak máme možnost podpořit imunitu dětí podáváním různých vitamínů, které koupíme v lékárně. Někdy je těžké se v množství nabízených produktů zorientovat a vybrat ten pravý pro vaše děti.

Můžete se zkusit podívat na internetové stránky české firmy Terezia Company, na které najdete několik druhů sirupů na podporu imunity. Tyto sirupy jsou z přírodních surovin a jsou vhodné pro děti už od 1 roku. Najdete v nich pomletou hlívu ústřičnou a rakytníkový sirup. Pro lepší chuť jsou tyto účinné látky doplněny sirupem z hrušky, višní nebo jahod. Obsaženy naopak nejsou žádné konzervanty, barviva a umělá sladidla.

Mushrooms Mushroom Tree Trunk - evita-ochel / Pixabay
evita-ochel / Pixabay

Pokud věříte účinkům přírodních produktů a bylinek, můžete zabrousit i na stránky firmy Serafin a zkusit vybrat tady. Nám se jejich dětský sirup na podporu imunity osvědčil minulý rok. Přípravek podporuje imunitu a dýchací trakt dětí. V jeho složení nenajdete chemické konzervanty, přídavné látky a dochucovadla. Ochucen je čekankovým sirupem a jablečným koncentrátem. Ze surovin, které podporují obranyschopnost dětí, je zde zastoupen jitrocel kopinatý v BIO kvalitě, houba Reishi, žampion mandlový, Echinacea a Camu Camu.

Inspirace:  Dobře vybraný školní batoh zdraví vašeho dítěte neohrozí

Říká Vám něco pojem lipozomální vstřebávání?

Pro mě do nedávna neznámý pojem, který ale stojí za zmínku. Lipozomální technologie je jednou z moderních technologií používaných ve farmacii a v potravinářství. Díky této technologii je možné důležité účinné látky dodat v dostatečném množství do organismu a zvýšit jejich biologickou dostupnost. Zároveň se zlepší vstřebávání účinných látek ze zažívacího traktu do krve a ty se pak postupně uvolňují do celého organismu.

Přečtěte si: Velkou roli v našem zdraví hrají především vitamíny a minerály, bez kterých by náš organismus nebyl schopný správně fungovat a ani by nás nechránil před různými viry či bakteriemi – právě proto je nutné tyto látky našemu tělu pravidelně dodávat.

Vstřebáváním vitamínů ze střeva se jeví jako daleko účinnější než je tomu u běžných forem včetně těch s pozvolným uvolňováním. Na trhu najdete i produkty, které jsou doporučeny pro děti od 3 let. Vhodný je zejména vitamín C, který přispívá k normální funkci imunitního systému, psychické pohodě a antioxidační ochraně buněk.  Doplňování vitamínu C bývá všeobecně doporučováno a díky této nové technologii snadněji a účinněji doputuje přesně tam kam má.

Probiotika nejen při užívání antibiotik

Jak už jsme výše zmiňovali, tak nejdůležitější je pestrá strava plná vitamínů. Ta živí náš mikrobiom a posiluje obranyschopnost. Pokud není střevní mikrobiom v pořádku, má to negativní vliv na imunitu a alergie. Pomoci si můžeme užíváním probiotik.

Z těch vhodných pro děti lze zmínit například probiotika od firmy Garden of life. Ta jsou mimo jiné obohacena o vitamín C, D a vlákninu. Děti je užívají ve formě žvýkacích tablet s příchutí lesního ovoce a třešně. Od jednoho roku mohou děti užívat probiotika GutPro Infant. Jde o vysoce koncentrovaný doplněk stravy v té nejvyšší kvalitě, proto k zajištění jeho účinku stačí podání velmi malého množství.

Inspirace:  Když vaše děti odmítají pečovat o své zoubky, zkuste hry a knížky, které je zaujmou

Z těch běžně dostupných ve všech lékárnách lze jmenovat přípravek od firmy Biopron, který mohou užívat děti už od narození. Obsahují totiž bifidobakterie, které jsou prvními mikroorganismy, které osídlují trávicí trakt dítěte při přirozeném porodu.

Ať už se rozhodnete podpořit imunitu vašich dětí jakkoliv, budu Vám držet pěsti, ať to zabere a opravdu se nemocem vyhnete. Není totiž nic lepší než mít doma spokojené a zdravé dítě.

Mushroom Small Mushroom Reishi Moss - adege / Pixabay
adege / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *