Relaxace pro tělo i duši? Najdete ho v Brně u přehrady

Pokud už najdeme ve svém programu volnou chvíli a chceme své tělo opravdu dokonale zrelaxovat, hledáme klidné místo, kde by nám bylo dobře. V případě, že své tělo potřebujete hezky prohřát a zregenerovat, vyberete si pro svůj odpočinek některé z wellness center, kde si dopřejete saunu nebo pobyt v termálním bazénu. Mým typem na dokonalý zážitek je Infinit Maximus Brno. Komplex je tvořený hotelem, restaurací a wellness centrem. My si chceme v prvé řadě odpočinout a dopřát našemu tělu něco výjimečného, proto se vydáme na průzkum do Wellness & Spa Infinit Maximus.

Sauna, drink, odpočívárna…dokonalá pohoda

Ať už si pro svůj odpočinek vyčleníte jen hodinu po práci nebo celý den, tak tady se zrelaxujete opravdu kvalitně. Infinit Maximus nabízí 12 druhů vnitřních a venkovních saun. Během jedné návštěvy je asi ani všechny nezvládnete projít, ale za zmínku stojí sauna na jezeře s panoramatickým výhledem, Alchymistův sklep s krbovými kamny a parním nárazem, vinný sklípek na břehu potoka, solná sauna se stěnami z himalájských solných cihel, medová sauna, turecká parní sauna a vulkáno sauna.

Pobytem v sauně posilujete svou imunitu, prohřejete si organismus a předejdete tak různým nachlazením a nemocem. Pobyt v sauně si spíš dovedeme představit v zimě, ale má výborné účinky i v létě. Skvěle totiž působí na termoregulační systém. Člověk, který často navštěvuje saunu, se takto může účinně zbavit stresu, únavy, nervozity a skrze póry dostat ze svého těla toxiny. Ochladit po saunování se můžete sprchou, kbelíkem se studenou vodou, v některém ochlazovacím bazénku nebo přímo v přírodním jezírku. K odpočinku se pak uvelebte na lehátku a dejte si v baru drink. Lehátka najdete v jedné z odpočíváren i venku.

Inspirace:  U kratomu je důležitá kvalita – je třeba si ji pohlídat
Sauna Relax Wood Sauna Wellness  - ulleo / Pixabay
ulleo / Pixabay

Saunové ceremoniály jsou jedinečným zážitkem

Do wellness centra Maximus doporučujeme zajet na delší dobu a vyzkoušet jejich vyhlášené saunové ceremoniály. Už při vstupu do venkovních saun uvidíte na stěně rozpis ceremoniálů na daný den. Toto zážitkové saunování probíhá většinou každou půl hodinu a trvá 10-15 minut. Saunový mistr během něho polévá rozžhavené kameny a zvyšuje tím pocitovou teplotu. K umocnění zážitku používá aromaterapii a hudbu dle druhu ceremoniálu. Jednou za čas zde pořádají i speciální saunové noci. Na tyto si dopředu koupíte vstupenku a užijete si zážitek v podobě saunových ceremoniálů včetně použití různých peelingů, při vstupu si dáte welcome drink a je pro vás připraveno i občerstvení.

Odpočinek ve vířivce nebo bazénu

V Maximusu mají dva vnitřní a dva venkovní termální bazény. Z vnitřního relaxačního bazénu snadno proplujete do venkovního termálního. Bublinkovou koupel si dopřejete v jednom z whirpoolu a díky zabudovaným držákům na sklenky budete mít oblíbené pití přímo u sebe. Venku se tak můžete ponořit do slaného whirpoolu s kapacitou až 14 osob.

Koupel ve vaně z lávového kamene a po ní masáž

V další části rozlehlého wellness centra najdete privátní zónu zařízenou v balijském stylu.  Tady vám nabídnou vířivé bylinné nebo solné koupele, voňavé koupele v jedinečné Bali vaně nebo privátní whirpool, který si užijete se svým partnerem nebo se skupinkou až šesti přátel. Pokud tedy rádi odpočíváte v soukromí, udělejte si rezervaci a můžete vyrazit. V této části je několik masážních místností a tu svou oblíbenou si vybere opravdu každý. Maséři vás potěší klasickými i relaxačními masážemi, které doplní kvalitními bio olejíčky.

Dárek v podobě společně stráveného odpočinku

Pokud přemýšlíte o vhodném dárku pro svého partnera nebo dobré přátele, tak zakoupením dárkového poukazu na vstup do wellnessu nebo přímo na proceduru do privátního spa, neuděláte chybu.  Celé centrum je vkusně zařízeno a dbají zde na každý detail.

Inspirace:  Léto v Česku: 5 míst v Královéhradeckém kraji, které se vyplatí navštívit
Sauna Relaxation Sweating Bath  - KSchlott / Pixabay
KSchlott / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *