Kvalitní kávu ocení i vaši zaměstnanci: 6 rad, jak poznat opravdu kvalitní kávu

Pro zaměstnance je káva nejen zdrojem kofeinu a energie, ale také příležitostí ke krátkému odpočinku a povzbuzení mezi pracovními úkoly. Pro firmy, které chtějí nabídnout svým zaměstnancům nejlepší kávu, je tedy výběr kvalitní kávy nezbytný. Proto se v tomto článku podíváme na 6 rad, jak poznat opravdu kvalitní kávu.

Země původu

Jedním z prvních faktorů, které určují kvalitu kávy, je země původu. Kávové zrno může pocházet z různých zemí, jako jsou Kolumbie, Brazílie, Etiopie nebo Indonésie. Každá země má své specifické klimatické podmínky, půdu a metody zpracování, jež ovlivňují chuť a aroma kávy.

Typ kávového zrna

Existují dvě hlavní kategorie kávových zrn: arabika a robusta. Arabika zrna jsou většinou považována za kvalitnější, protože mají jemnější chuť a nižší obsah kofeinu. Robusta zrna mají silnější a hořčejší chuť, ale jsou levnější.

Pražení

Pražení kávy je proces, při kterém se zelená zrna praží a postupně tmavnou. Kvalitní pražírna zrnkové kávy by měla mít zkušené pražiče, kteří pečlivě sledují teplotu a čas pražení, aby dosáhli nejlepších výsledků.

Čerstvost

Káva by měla být čerstvě pražená a konzumována co nejdříve. Pokud se káva uskladní na příliš dlouho, může ztratit svou chuť a aroma.

Balení

Káva by měla být balena do kvalitních a vzduchotěsných obalů, aby se udržela její čerstvost. Obal by měl být také opatřen datem pražení, díky čemuž si ověříte, že je káva opravdu kvalitní.

Degustace

Pokud si chcete být jistí, že si vybíráte kvalitní kávu, můžete požádat o degustaci či zaslání vzorků jednotlivých odrůd kávy. Podobné služby nabízí i Káva Monro, v jejíž nabídce narazíte na širokou škálu odrůd kávy všech cenových kategorií – více informací se dozvíte zde kavamonro.cz.

Inspirace:  Tahle povinná výbava pro chodce by vám v šatníku rozhodně neměla chybět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *