Dřevo ještě není OUT, pořiďte dětem poctivé dřevěné hračky

Když si zařizujeme bydlení, rádi se obklopujeme přírodními materiály. Působí na nás opravdu hřejivě a po všech stránkách přívětivě.

A u dětí, které celý svět vnímají převážně svýma rukama, je tento rozdíl ještě markantnější. Právě proto jsou dřevěné hračky stále tak oblíbené. A co byste o nich měli vědět?

Nejsou nebezpečné, ba právě naopak

Když se řekne dřevo, většinou si vybavíme něco, z čeho se při neopatrném doteku okamžitě odlupují ostré třísky a zarývají se nám do kůže. Ovšem správně opracovaný materiál takovými vlastnostmi rozhodně nedisponuje.

Kvalitní hračky pro kluky i pro holky jsou vyhlazeny do dokonale hladkých ploch. Je radost se jich dotýkat a dokonce nevadí ani to, když je menší děti ochutnávají. V takovém případě bývají opatřeny i speciálními neškodnými nátěry (obvykle na bázi přírodních vosků). Rozhodně se z nich po doteku neuvolňují žádné ftaláty ani nic podobného, s čím se musí často potýkat milovníci hraček plastových (a to zejména u pochybného dovozu z Asie).

A jak je to s jejich bezpečností v případě nehody? Dřevo jako takové je velmi odolný materiál, a to vůči tahu i vůči tlaku. Tam, kde se plastová hračka rozlomí a zanechá ostré okraje, se ta dřevěná ani nezachvěje. A ani v největší nouzi se opracované dřevo nezmění v hromádku pilin.

Paleta výběru je velmi pestrá

Ať už hledáte všeobecně hračky pro děti nebo cílíte přímo na hračky pro holky, zcela jistě si vyberete. K mání jsou nejenom oblíbené stavebnice, ale i nejrůznější hlavolamy, domečky pro panenky, nábytek, autodráhy apod. Skvělá je také kombinace s textilií v případě teepee či třeba funkční šlapací autíčka s kovovými prvky, která opravdu něco vydrží. Chcete široký výběr? Pak zamiřte ke specialistům do e-shopu Houpacikonik.cz. Najdete tu produkty v akci i horké novinky, se kterými dětem určitě uděláte opravdu velkou  radost.

Inspirace:  Jak vybrat dětskou hračku, která bude zároveň i pomůckou ke zdokonalení jeho dovedností?
Toy Children Auto Toy Car Dustman - PetraSolajova / Pixabay
Dřevo ještě není OUT, pořiďte dětem poctivé dřevěné hračky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *