Umíte si vybrat kolo podle terénu, v němž ho nejčastěji uplatníte?

Není kolo jako kolo, na to už nadšenci nejspíš přišli. Často však netušíme, jaký je rozdíl mezi kupříkladu silničním a městským kolem. Pojďme se na jednotlivé modely podívat trochu blíže. Pomůžeme vám vybrat si vhodné kolo do jakéhokoliv terénu.

Když se řekne městské nebo silniční kolo

Jde o základní typ bicyklů v nabídce obchodů. Oba druhy kol mají lehkou konstrukci a pyšní se i jednoduchým ovládáním. Bicykly určené do města vás bez potíží každý den dopraví do práce nebo třeba na nákupy.

To silniční kola jsou vhodná spíše pro delší cestování. Musíte-li tedy denně zdolávat větší vzdálenosti třeba mezi vaší vesnici a městem, ve kterém pracujete, budou ideální. K dispozici je  vám také sportovní posed, jenž však bývá co do ovladatelnosti trochu náročnější.

Horská vs. krosová – jaký je mezi nimi rozdíl?

Klasické horské kolo si představujeme jako ideálního pomocníka pro horské kopce, ale i na tvrdý silniční povrch. Je o něco těžší, většinou však co do použití víceméně univerzální. Vyhovují mu však spíše zpevněné komunikace.

To krosová kola nemusí nutně jezdit po oficiální cyklotrase, poradí si se ztíženým terénem. V ruce máte vlastně takový hybrid mezi horskými a silničními koly, takže vytáhnout ho můžete doopravdy kamkoliv. Hodí se i pro opravdu těžké výzvy a nikdy vás nezklame.

Náš tip: zapomenout nesmíme ani na skládací jízdní kola, která se snadno vejdou bez výhrad úplně všude – od kufru auta až po přeplněné MHD. Už nikdy se tak na svých cestách  nebudete muset omezovat.

Samostatnou kategorií jsou v tomto ohledu dětská kola. Zhruba do deseti let věku jejich uživatele se u nich totiž obdobné kategorie nerozlišují. A to jednoduše proto, že by si dítě neporadilo se složitým ovládáním, převody apod. Později už je výběr mnohem větší. A kde si vybrat vše potřebné pro vaše cyklotoulky? Vyzkoušejte specialisty z e-shopu Cycology.cz.

Inspirace:  Vsaďte na bezdrátová sluchátka, přinesou vám do života svobodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *