Jaké barvy by měly dominovat dětskému pokoji

„Chlapeček nebo holčička?“ ptají se obvykle novopečených rodičů v obchodech s tapetami a malířskými potřebami. A podle toho nabídnou „vhodný produkt.“ Ovšem tím, že dítěti odmalička vnucujeme jednu výraznou barvu, rozhodně neděláme dobře.

Správná barevná skladba v dětském pokoji by proto měla vypadat docela jinak. Tipnete si, jaké barvy patří mezi hlavní, a které se hodí spíše na polštářky, povlečení nebo drobné dekorace?

Neutrální základ, který dovolí vyniknout

Béžová (krémová), bílá a šedá – to je trojice, na níž by měl každý designér dětského pokoje stavět. A nezáleží na tom, zda jde o profesionála či šikovného rodiče. Tapety, strop koberce – zkrátka všechny velké plochy by měly zářit právě těmito odstíny.

Jde o neutrální pozadí, které zajistí, že v pokojíčku nikdy nebude barevně přeplněno. Koneckonců, stačí si jen uvědomit, jaký barevný mišmaš do něj vnesou oblíbené  hračky a plyšáci. Opravdu ho proto není vhodné podporovat ještě dalšími způsoby.

Zanevřít na barvy by byla chyba

O co však „uberete“ v základu, o to více se můžete „rozšoupnout“ ve výběru doplňků. Pomůže vám hlavně textilní galanterie. Látky všeho druhu totiž přinášejí do místnosti žádanou útulnost a vřelost. A u dětí to platí dvojnásob. Proto se tak rády obklopují plyšáky a nedají dopustit na látkové panenky nebo mazlíky.

V neutrálně laděném pokojíčku navíc o to více vyniknou třeba závěsy s pohádkovými postavičkami, povlečení vyvedené za pomoci moderního 3D tisku apod. Celková atmosféra pak bude dětské duši jednoznačně prospívat. Chaos v prostoru s sebou totiž zákonitě nese i chaos v životě. To platí pro děti stejně jako pro dospělé. Je tedy chybou, že o svou psychohygienu dbáme, zatímco u dětí na totéž zapomínáme.

A kde si nové vybavení do dětského pokojíčku vybrat? Určitě v široce zásobeném e-shopu Mikaton.cz. Inspirujte se v bohatých kategoriích s přehledným členěním!

Inspirace:  Sedací souprava by vám měla sedět v každém ohledu
Bedroom Bed Pillows Headboard  - ErikaWittlieb / Pixabay
ErikaWittlieb / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *