Kdo by nemiloval koupele. Vyzkoušejte i ty bylinkové

Taková relaxační koupel by měla trvat alespoň deset minut, aby se vaše tělo regenerovalo, a mohlo začít pozitivně působit. Je dobré míchat olej s pleťovým mlékem. Po takovýchto koupelích je dobré si dát sprchu a poté se namazat tělovým mlékem.

Vyzkoušejte příjemnou koupel

Mezi velmi oblíbené koupele patří perličková koupel. Pokud jste ji někdy vyzkoušeli, pak nám dáte určitě za pravdu. Perličky vzduchu mají masážní efekt, takže vám promasírují celé tělo, což je velmi příjemné. Můžete ji znát také pod názvem bublinková koupel.

Další oblíbenou koupelí je například uklidňující koupel. Odbourává stres a uvolňuje napětí. Má velmi pozitivní účinky, které každý z nás určitě ocení. Voda by neměla být až moc teplá a samotná koupel by neměla trvat déle než patnáct minut. Určitě vám ke zlepšení relaxace pomůže vaše oblíbená hudba.

Rose Fountain Water Drip Drips  - suju / Pixabay
suju / Pixabay

 

Mnoho žen také ocení koupel pro krásnou pleť. Provádí se hlavně přes zimu, kdy se objevují problémy se suchou pletí. Pokud nemáte čas na koupel, ale moc byste o ni stáli, pak místo mýdla nebo sprchového gelu používejte bylinné oleje. Určitě se pak budete cítit svěžeji.

Vsaďte na zajímavé přísady

Do koupelí existuje několik druhů přísad. Mohou to být bylinky, rašelina, minerální přísady apod. U bylinek se nejčastěji vyskytují oleje s obsahem citrónu, levandule nebo jehličí. Rašelinové se hlavně využívají díky svým pozitivním účinkům. V dávných dobách se využívaly pro léčebné účely, ale dnes už je můžeme používat i v pohodlí svého domova. Z těch minerálních známe nejčastěji uhličité nebo sirné koupele.

Inspirace:  Široký sortiment sportovních potřeb na kocksport.cz

Všech přísad je opravdu velké množství a je jen na vás co si zvolíte. Pokud tedy momentálně nemáte co na práci, utíkejte se ponořit do příjemné koupele a uvidíte, že se hned váš den o něco zlepší.

Bathroom Bath Christmas Golden  - DarthZuzanka / Pixabay
DarthZuzanka / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *