Dovolená v ČR: 5 míst ve východních Čechách, jež se vyplatí navštívit

Východní Čechy jsou pro mnoho lidí stále neobjeveným koutem naší krásné republiky. Pokud tedy plánujete dovolenou v ČR, rozhodně neváhejte a vydejte se právě sem. Nabídka ubytování je bohatá a stejně tak široký je i výběr historických či přírodních památek. Pojďte se s námi podívat na 5 míst ve východních Čechách, které se vyplatí navštívit.

Litomyšl

Jedním z nejkrásnějších měst východních Čech je bezpochyby Litomyšl. Její historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO, přičemž se zde můžete projít mezi malebnými renesančními a barokními domy. Samozřejmostí je i kvalitní penzion v Litomyšli, kde se můžete ubytovat na pár dní nebo i týdnů.

Svitavy

Dalším městem, které stojí za to navštívit, jsou Svitavy. Město se nachází na soutoku řek Svitavy a Loučná a jeho dominantou je zdejší kostel sv. Václava. V okolí města se nacházejí krásné cyklostezky a turistické trasy, které vám pomohou objevovat tamní přírodu. Vybrat si tu můžete nejen hotely ale i penzion Svitavy, kde strávíte dovolenou o samotě nebo s celou rodinou.

Ratibořice

Pokud se řadíte mezi milovníky historických míst a zároveň přírody, budou pro vás ideálním místem Ratibořice. Toto malé městečko se nachází v blízkosti hranic s Polskem a je známé především díky zámku a blízkému parku. Prohlédnout si můžete také dobová stavení, která popisuje Božena Němcová ve svých dílech.

Adršpašské skály

Pokud máte rádi krásnou přírodu a turistiku, určitě si nenechte ujít Adršpašské skály. Tento unikátní skalní masiv vám nabídne nádherné výhledy a úchvatné scenérie. Právě proto jsou zdejší skály jedny z největších a nejnavštěvovanějších v ČR. Kromě toho se tu nachází velmi kvalitní penziony ve východních Čechách, které ocení i nároční turisté

Hradec Králové

Posledním místem, které byste měli navštívit, je Hradec Králové. Toto historické město se nachází na soutoku řek Labe a Orlice a nabídne vám mnoho krásných míst k objevování. Nachází se zde mnoho historických památek, jako například gotická katedrála sv. Ducha, renesanční vodní tvrz, barokní radnice a mnoho dalších.

Inspirace:  Léto v Česku: 5 míst v Královéhradeckém kraji, které se vyplatí navštívit

Pokud plánujete dovolenou v ČR, určitě neváhejte a vydejte se do Východních Čech. Nabídka penzionů v Litomyšli a ostatních městech je opravdu bohatá. S výběrem vám pomůže i portál, s nímž si hravě vyberete vhodné  ubytování určené vám na míru. Hledejte penziony na Penzion.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *