Kemp u moře v Chorvatsku? Skvělá volba zvlášť pokud máte malé děti

V první řadě je potřeba zmínit, že pokud se vám při slově kemp vybaví jen stan, společné umývárny, vaření na plynovém vařiči a spaní ve spacáku, tak to v dnešní době už není moc aktuální představa. Moderní kempy nabízí ubytování v dobře vybavených mobilních domech, které Vám poskytnou soukromé ubytování se vším komfortem.

Kempy této úrovně jsou většinou umístěny v krásné přírodě plné zeleně, součástí areálu jsou bazény, restaurace, směnárna, různá sportoviště jako kurty na tenis nebo hřiště na fotbal. Během delšího pobytu stihnete využít i půjčovny s různým sportovním vybavením jako jsou třeba jízdní kola, vybavení na stolní tenis, paddleboardy, vodní skútry a jiné vodní aktivity.

Paddling Paddleboard Board Water  - dimitrisvetsikas1969 / Pixabay
dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Většině dětí na dovolené u moře stačí voda, písek, kamínky a vybaveni lopatičkami, kbelíky a formičkami se zabaví na dlouhou dobu. Pokud však v kempu najdete dětský bazén s tobogány, skluzavky, prolézačky, hřiště pro děti nebo trampolíny, nebudete moct děti z tohoto místa dostat. Bonusem mohou být i animační programy pořádané přímo u bazénu nebo na pláži.

Dobrou noc a ráno se vidíme u moře

Při cestování s dětmi je vždy nutné myslet právě na ně. Sami musíme vědět, jak jsou schopné zvládnout delší cestování, jak jim zajistit co největší pohodní a klid. Pokud jedete autem, je dobré cestování přes noc. Pro rodiče je to náročné, ale děti velkou část cesty prospí a budou odpočaté. Ráno už se probudí na místě a mohou se radovat z moře. Přece jen, kdo by chtěl tisíckrát za cestu slyšet větu „Kdy už tam budeme?“.

Mobil Homes Veštar

Ideální volbou pro Vás může být kemp na poloostrově Istria v blízkosti městečka Rovinj. Jde o prázdninový areál nazvaný Mobile Homes Veštar. Kemp se nachází v poklidném zálivu a najdete v něm mimo jiné i venkovní bazén, bazén pro děti, řadu sportovních i vodních aktivit, restaurace, bary a obchod. Na místě je dostupné bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště většinou v těsné blízkosti vašeho apartmánu.

Inspirace:  Jeseníky s dětmi? Nemůžete udělat chybu

Všechny mobilní domy mají klimatizaci, zařízenou terasu se skládacími lehátky, které využijete ke svému odpočinku. Samozřejmostí je také plně vybavená kuchyň s jídelním koutem a koupelna. Vybrat si můžete z různých velikostí domů a trávit tak dovolenou i se svými přáteli. Pokud například zvolíte větší domek, vejde se sem pohodlně i osm osob.

Na dovolenou přibalte i boty do vody. Moře je sice vhodné pro děti a má pozvolnější vstup, kamínky však pro dětské nožky nemusí být úplně příjemné. Místní pláž je oceněna Modrou vlajkou a od vašeho ubytování bude opravdu na dosah. V kempu najdete i potápěčské centrum, aquapark, půjčovnu jízdních kol, stolní tenis, plážový volejbal a trampolíny. Nechybí ani dětské hřiště, mini klub a bohatý zábavní program.

Prozkoumejte i okolí

Na výlet vyrazte do asi 5 km vzdáleného městečka Rovinj. To Vás okouzlí svými malebnými uličkami, přístavem, parkem nebo několika historickými památkami. Na dobrou večeři se vydejte do jedné z mnoha restaurací, kde ochutnáte tradiční chorvatské pokrmy. Pokud si potřebujete nakoupit, můžete se po cestě zpět zastavit u některého ze supermarketů. Najdete zde např. Lidl nebo Konzum. Zároveň přímo ve městě určitě narazíte na místní prodejce, kteří nabízí olivový olej a tradiční ovocnou pálenku rakiji. Pokud rádi vyrážíte za poznáním, vydejte se do 35 km vzdáleného města Pula. V tomto starobylém městě najdete několik zajímavých památek, dům istrijského olivového oleje, komplex podzemních chodeb nebo městskou tržnici.

Objednat svůj pobyt můžete přes některou z cestovních kanceláří nebo přímo na stránkách kempu. Aktuálně nejsou ubytovací kapacity plně obsazeny a cesta se zdá být také volnější než kdy jindy. Na hranicích nejsou žádné problémy, jen musíte vyplnit formulář s ohlášením vašeho příjezdu do Chorvatska. To zvládnete online z pohodlí vašeho domova.

Inspirace:  Kam s dětmi na dovolenou? Na Maledivy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *