Překvapte své hosty osvěžujícími drinky s příchutí léta

Léto a hezké počasí máme spojené s přáteli, dobrým jídlem, zahradními oslavami, hudbou i nachlazeným pitím. Večery jsou dlouhé a přímo vybízejí k tomu, abychom se ještě chvíli zdrželi venku a užili si krásného počasí. Pokud i vy plánujete uspořádat nějaké přátelské setkání a lámete si hlavu s tím, co nabídnout svým hostům k pití, máme pro vás pár tipů.

V hlavní roli led

Začneme tím, že správný letní drink má být ledově vychlazený.  Led můžete koupit ve specializovaných prodejnách nebo ho seženete v mrazácích na benzinkách. Vyrobit si ho můžete doma za pomoci sáčků na led nebo různých tvořítek. Pokud chcete být kreativní, můžete do tvořítek k vodě přidat i oblíbené ovoce nebo kousek citronu či limetky. Ledové kostky jsou pak originálním zpestřením každého drinku.

Samotnou kapitolou jsou i výrobníky ledu. Tento šikovný kuchyňský pomocník dokáže vytvořit první várku ledových kostek během několika minut. Vy se jen staráte o to, aby byl naplněn dostatečným množstvím vody. Její hladinu za vás hlídá senzor, který vás na její nedostatek ihned upozorní. Kvalitní výrobníky dokáží vyrobit až 12 kg ledových kostek za den a to už můžete pozvat na osvěžující drink opravdu hodně kamarádů.

Drinky pro dospělé

Pokud máte doma nějakou větší skleněnou nádobu nebo džbánek, můžete namíchat drink přímo do ní a pořídit dlouhá barevná brčka, kterými se bude nápoj pít. Do džbánku udělejte oblíbené mojito nebo cuba libre. Na tyto drinky budete potřebovat bílý rum a pár další ingrediencí, hodně ledu a o zábavu máte postaráno. Nebezpečné jsou pak soutěže o to, který tým vypije tento jumbo nápoj v kratším časovém intervalu.

Inspirace:  Nejrozšířenější mýty o nabíjení baterií
Cuba Libre Cocktail Drink Alcohol - Alexas_Fotos / Pixabay
Alexas_Fotos / Pixabay

Pro ty, co mají rádi gin, vymysleli výrobci několik ochucených ginů, které se dobře kombinují s tonikem a ovocem. Jahody nebo maliny můžeme přidat k růžovému ginu a pomeranč zase k ginu, který má příchuť červeného pomeranče. K těmto přísadám přidáme do sklenice jen led, dolijeme tonik a výborný letní drink je na světě.  Několik let už vládne nápojovým lístkům i oblíbený Aperol spritz. Ten je kombinací hořkého Aperolu, prosecca, perlivé vody, ledu a pomeranče. K jeho novějším kolegům patří Hugo spritz.

Pro ty, co Aperolu příliš nefandí, můžeme připravit právě tuto variantu. Na Hugo spritz budeme potřebovat bezinkový sirup, šumivé vino, mátu a kousek okurky. S šumivým vínem se dá tvořit nespočet kombinací a výsledkem jsou většinou jemnější koktejly pro ženy. Použít se dá jakýkoliv džus. Třeba z jablečného džusu dotvoříte za pomoci processa a kousku skořice nápoj nazvaný Bellini.

Domácí limonády

Alternativou k džusům a sirupům může být voda s příměsí ovoce a bylinek. Různé druhy ovoce, zeleniny nebo bylinky vodu jemně ochutí, dodají jí příjemné aroma a ještě ji obohatí o vitaminy. Když je navíc připravíte do uzavíratelných šroubovacích sklenic, dají se vzít i na cesty bez nutnosti použití plastu. Výborně opět vypadají ve skleněných džbánech nebo vysokých sklenicích doplněných brčkem.

Gin Tonic Cocktails Summer Drinks  - CocktailTime / Pixabay
CocktailTime / Pixabay

Použít se dá jakékoliv sezónní ovoce. Teď to můžou být třeba borůvky, které zkombinujete s granátovým jablkem, přidáte mátu nebo meduňku, doplníte perlivou vodou a ledem. Stejně tak postupujete u zeleninové varianty, na kterou si nachystáte okurky, citrony a mátu. Kombinacím se meze nekladou.

Do limonády se dají použít různé bylinky jak třeba levandule. Ta se v létě krásně rozkvete a rozvoní. Vám bude stačit pár výhonků, které zalijete horkou vodu a dáte k ní sladidlo. Po necelé hodiny můžete květy ještě nadrtit nebo rozmixovat v mixéru, pak přecedíte a základ máte hotový. Po vychladnutí k němu přidáte vodu, citronovou šťávu, nakrájené citrony a led.

Inspirace:  Do krásné vinařské obce Čejkovice nejen za dobrým vínem

Na ozdobu lez použít pár květů levandule vcelku.

Je libo sorbet?

Přes léto máme ovoce všeho druhu na dosah a byla by škoda toho nevyužít. Překvapte své hosty třeba tím, že vyrobíte domácí ovocný sorbet, který budou milovat děti. Dospělým do něho můžete přilít trošku již zmíněného šumivého vína.

Výborný je například melounový sorbet. Ten máte připravený během několika minut. Nejprve si z kůry citronu, cukru a vody udělejte cukrový rozvar. Ten pak necháme vychladnout a smícháme s rozmixovaným melounem. Směs poté důkladně vychladíme v mrazáku a před podáváním dozdobíme ovocem nebo kouskem máty. Dospělým se dá sorbet servírovat do vinné sklenice spolu s ovocem a dolít šumivým vínem. Osvěžení pro vaši návštěvu je na světě. Zkuste některý z našich typů a uvidíte, že budete mít u svých přátel úspěch.

Drink Cocktail Summer Alcohol - blackstarvideo / Pixabay
blackstarvideo / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *