Pracujete ve zdravotnictví a hledáte kvalitní oblečení? Vybírat můžete z široké škály modelů i barev

Práce ve zdravotnictví se řadí mezi jedny z nejnáročnějších, a to především v případě, že se jedná o zdravotní sestřičku. Právě ty musí každý den vykonávat nesčetně úkonů, kdy buď asistují lékaři, nebo pečují o pacienty. I taková práce vyžaduje kvalitní oblečení, přičemž je však nutné dodržovat i dress code stanovený daným zdravotnickým zařízením.

Sestřičky už nemusí chodit pouze v bílé haleně

Téměř každá práce vyžaduje specifické oblečení, které si buď stanovuje samotný zaměstnavatel, nebo je potřebné přímo pro vykonávání dané profese. Trochu specifickým oborem je zdravotnictví, kde jen ve výjimečných případech narazíte na sestřičky nebo doktory, kteří by se po ordinaci pohybovali v džínách a obyčejném tričku.

Sestřičky obvykle nosí bílé halenky a kalhoty – ty mohou být zaměněné i za sukni. Často volená zdravotnická halena nemusí být však pouze bílá, ale lze si vybírat ze široké škály modelů. Běžně tak už narazíte na mnohem zajímavější střihy, ale i barvy. Velmi oblíbené jsou také haleny s různými motivy, včetně květů či zvířat – oblečení přitom můžete volit i podle oddělení, kde právě pracujete.

Kvalita by měla být vždy na prvním místě

Sestřičky musí během dne vykonávat celou řadu úkonů, mezi něž patří i opravdu náročná práce. Právě proto je nutné, aby bylo oblečení pro zdravotní sestry pohodlné a funkční. Nejdůležitější je tedy kvalita, která se odvíjí zejména od použitého materiálu.

U většiny modelů se setkáte především s bavlnou, která je známá svými skvělými termoregulačními vlastnostmi – v praxi se tak v halence nebudete potit, ale ani vám nebude zima. Vsadit lze i na různé kombinace materiálů, kam patří i například nylon či polyester, s nimiž lze snadno dosáhnout vyšší odolnosti oblečení a tím pádem i jeho životnosti.

Inspirace:  Jak by měla vypadat ideální dieta? Bez jo-jo efektu i hladovění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *