Jak vybrat perfektní záclony do vašeho interiéru?

Záclony jsou důležité nejen z hlediska estetiky, ale i praktičnosti, kdy vás ochrání před nepříjemnými slunečními paprsky a zvědavými pohledy vašich sousedů. Pokud se je však rozhodnete vybírat svépomocí, připravte se na to, že nemusíte být hned na poprvé úspěšní. Ve výsledku tak může být výběr záclony opravdu složitý a zabere vám zároveň i spoustu času.

1.      Důležitá je správná délka a šířka záclony

U každé záclony je důležitá zejména její správná délka a šířka, čímž bude působit symetricky. Délka by měla zpravidla dosahovat výšky okna, přičemž šířku je nutné upravit, tak aby šířka odpovídala oknu a zároveň zůstal dostatek látky pro vytvoření řasení.

2.      Vybírejte záclony i podle jejich vzoru

I záclony mohou být vyráběny v celé řadě variant, kdy mají různé barvy, nebo jsou opatřeny všelijakými vzory či motivy. Pozor si dejte na to, aby záclony nepůsobily až příliš kýčovitě a zbytečně celý interiér nenarušovaly. Vždy je lepší řídit se pravidlem, že v jednoduchosti je krása.

3.      Záclony by měly ladit s ostatním bytovým textilem

Pokud se chcete vyhnout tomu, že bude váš interiér působit nepřirozeně, je na místě zaměřit se na bytový textil. Vše by tedy mělo ladit, a to nejen z hlediska barvy, ale i designu. Poměrně jednoduše můžete sladit například závěsy či povlečení. U záclon se obvykle vyplatí vsadit na klasickou bílou barvu, ale nemusíte se bát sáhnout i po světle krémové.

4.      Při výběru se zaměřte především na kvalitu

Výběr záclony by se měl odvíjet hlavně od její kvality, která vám zajistí i její dlouhou životnost a lehkou údržbu. Pokud hledáte opravdu kvalitní hotové záclony, můžete navštívit například e-shop Dante.cz, v němž naleznete nejen záclony, ale i další bytový textil, včetně závěsů, ubrusů, povlečení či polštářů.

Inspirace:  Když už v horkých dnech zmrzlina na ochlazení nestačí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *