Přírodní hořčíkový olej efektivně doplní důležitý minerál do vašeho organismu

Hořčík je esenciální minerál, bez kterého se správné fungování našeho organismus neobejde. Hraje důležitou roli při optimální činnosti svalů a nervů, ale má vliv i na regulaci krevního tlaku, optimalizuje trávení a v neposlední řadě také posiluje imunitní systém.

Pokud ho tedy máme nedostatek, nenechají na sebe některé obtíže dlouho čekat. Je také nezbytný pro udržení normální rovnováhy dalších minerálů, pro výměnu iontů a pro využití vitamínu C. Dnes známe několik zdrojů hořčíku: oxid hořečnatý, chlorid horečnatý, laktát hořečnatý, citrát hořečnatý a orotát hořečnatý.

Jak si vybrat hořčík pro své potřeby

Ne každý z nás chce užívat tablety nebo si připravovat nejrůznější koktejly obohacené o hořčík. A není to ani třeba, vsadit totiž můžete i na vnější aplikaci. Pro tu se nejlépe hodí chlorid horečnatý (pro trávení je vhodnější laktát).

Ten obsahuje například hořčíková sůl nebo hořčíkový olej. Zatímco při vnitřním užívání je nutné dbát i na správné složení konzumovaných potravin (hořčík se nejlépe vstřebává ve spolupráci s vápníkem, vitamínem B6, fosforem a vitamínem A), zevní aplikace takto omezena není.

Koupel či rovnou masáž

Pokud vsadíte na zmíněný hořčíkový olej, jen se používá nejsnáze, můžete vsadit na dva způsoby aplikace. Lze ho přidat do vany (podobně jako sůl) nebo aplikovat přímo na místo, kde hořčík potřebujete. Obvykle jde o bolavé svaly, jež potřebují zregenerovat.

A jak dlouhé působení je třeba? Pokud vsadíte na hořčíkový olej Zechstein, jehož zdrojem jsou horninové vrstvy sedimentu v Severní Evropě, pak vám stačí pouhých 15 minut. Hořčík odtud je totiž považován bez nadsázky za jednu z nejčistších surovin na planetě. V praktickém balení si ho můžete dopřát na e-shopu Woldoshop.cz.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Inspirace:  Potřebujete pořádný odpočinek? Užijte si relax v kvalitních lázních

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *