Jak vybrat kvalitní respirátor, se kterým ochráníte sebe i své okolí?

Pandemie koronaviru změnila zvyky většiny z nás, a to nejen v našem soukromém, ale i veřejném životě. Pokud se tedy vydáváme například do města, práce či školy, vždy s sebou neseme alespoň jeden respirátor, s jehož pomocí můžeme chránit nejen sebe, ale především naše okolí před nakažením koronavirem.

Respirátor noste všude, kde je vysoká koncentrace lidí

Respirátory jsou skvělým pomocníkem všude, kde se potřebujete chránit před nakažením nejen koronavirem, ale i jinými viry. Nejvíce ho tedy využijete například v obchodních centrech, hromadné dopravě či kině. Jednoduše se tak můžete vyhnout nákaze a ochránit před ní i své blízké. V takovém případě, ale volte respirátor bez ventilu, přes který byste v případě vaší nákazy mohli ohrozit i lidi ve vašem okolí.

FFP2 vám bohatě postačí

Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, jakým typem certifikace by měly respirátory disponovat. Na úplném začátku byly nejčastěji propagovány respirátory FFP3, které přes sebe nepropustí žádné viry ani jiná infekční onemocnění. Pokud však vsadíte na opravdu kvalitní respirátory FFP2, máte i tak vyhráno. I ty jsou totiž schopné zabránit průniku viru a ochránit vás před nakažením.

Zaměřte se na kvalitu, ne na kvantitu

Jestliže vám opravdu záleží na vašem zdraví, měli byste při výběru respirátoru dbát především na jeho kvalitu. I přes přísnou kontrolu se bohužel můžete v kamenných prodejná i e-shopech setkat s falešnými respirátory, které jsou nekvalitní a nedisponují příslušnou certifikací.

Právě proto byste měli věnovat pozornost především zemi původu, přičemž nejčastěji se setkáte s padělky z Asie. Za pomyslnou jistotu můžete brát výrobky od českých firem. Jednou z nich je i společnost GOOD MASK, která vyrábí respirátory pouze z českých materiálů a vlastní i již zmíněnou certifikaci.

Inspirace:  Zimní dovolená v srdci Krkonoš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *