Péče o seniora může být velmi náročná. Úlevu vám mohou přinést speciální pomůcky

Každý si přeje postarat se o své rodiče tak, aby mohli i na sklonku svého života žít produktivně a decentně. Samotná péče o seniora však může být někdy i pořádně náročná, a to především v případech, kdy je daná osoba imobilní nebo má velmi podlomené zdraví. Psychicky náročnou péči vám dokážou usnadnit speciální pomůcky i neziskové organizace.

Péči o seniora vám dokáže usnadnit celá řada pomůcek

Pokud se rozhodnete vzít péči o své rodiče a prarodiče do svých rukou, měli byste se připravit na to, že se nejedná zrovna o lehkou cestu. Náročná je zejména péče o seniory, kteří jsou imobilní nebo vyžadují nepřetržitou péči. Menší úlevu vám mohou přinést speciální pomůcky, s jejichž pomocí si ušetříte trochu práce, nebo vám alespoň usnadní péči v případě, že senior není schopný vykonávat běžné denní úkony.

Velmi oblíbenými pomůckami jsou například chodítka, díky nimž se mohou senioři snadněji pohybovat – zároveň se nemusíte bát, že by během chůze mohli upadnout a zranit se. Využít ho můžete nejen pro venkovní procházky, ale i pro pohyb uvnitř interiéru, který je k použití chodítka přizpůsobený. Vybírat lze ze dvou základních modelů, a to buď čtyřbodových chodítek, nebo chodítek s kolečky.

O pomoc můžete požádat i stát či neziskové organizace

V případě, že se senior nemůže pohybovat svépomocí, bude pro vás péče o něj mnohem složitější. Velkým pomocníkem vám v tomto případě budou pomůcky pro sebeobsluhu či kompenzační pomůcky, s nimiž budete moci seniorovi zajistit kvalitní život i navzdory zdravotním omezením. Pořídit tak můžete například záchodové nástavce, toaletní židle, bažanty a rehabilitační či masážní pomůcky. Jejich koupě může být pro někoho až příliš finančně náročná, s čímž však často dokážou pomoci i neziskové organizace.

Inspirace:  Chcete ušetřit a zároveň trochu ulehčit naší planetě? Řešením může být přístup zpracování potravin zero waste

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *