Podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti. Jak na jeho správný výběr?

Podnikání je často spojeno s finančními výzvami, které lze vyřešit pouze financováním z cizích zdrojů. Jako nejjednodušší řešení se jeví sjednání úvěru u banky či nebankovní společnosti. Velmi oblíbené jsou zejména podnikatelské úvěry se zástavou nemovitosti, s nimiž si můžete půjčit i částky v řádu několika milionů korun. Jak byste měli během jeho výběru postupovat?

Vyberte si půjčku na míru vašemu podnikaní

Bez ohledu na to, jaký úvěr se chystáte sjednat, měli byste se vždy řídit svými potřebami a možnostmi. V první řadě tedy zhodnoťte, jak vysokou částku k vypůjčení potřebujete a zda ji budete schopni splatit. Podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti je často poskytován i ve výši několika milionů korun, což může představovat poměrně velkou zátěž pro váš firemní rozpočet.

Dopředu si tedy rozmyslete, jestli pro vás bude lepší úvěr splatit rychle, nebo naopak v menších splátkách. U delší doby splatnosti byste však měli počítat s vyšší cenou úvěru – pro snížení rizik je ale vždy lepší přistoupit ke splácení menších měsíčních splátek, přičemž si v rozpočtu ponecháte menší finanční rezervu pro horší časy.

Zaměřte se na cenu úvěru a důvěryhodnost poskytovatele

Během výběru úvěru byste se měli zaměřit i na jeho cenu, jež určuje především úroková sazba. Mnohem lepší přehled o ceně úvěru vám však poskytne roční procentní sazba nákladů (RPSN). Ta obsahuje nejen úrokovou sazbu, ale i další náklady a poplatky, jež budete muset během splácení půjčky uhradit. Pokud je vaším cílem půjčka s ručením nemovitosti můžete očekávat nižší úrokové sazby.

V každém případě je třeba zaměřit se na důvěryhodnost poskytovatele, který by k vám měl být zcela otevřený a poskytnout vám veškeré informace ohledně půjčky.  Jedním z takových poskytovatelů je i společnost Nebankovní finance, která na trhu působí již přes 20 let. Poskytnout vám přitom může nejen klasické podnikatelské úvěry, ale i půjčky se zástavou nemovitosti, a to až ve výši 50 milionů korun.

Inspirace:  Česká jména - od zvuku lásky po zlatý dukát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *