Opomíjený chrom se uplatní i při péči o metabolismus

Často se potýkáte se stresem a únavou? Nedílnými doprovodnými jevy tohoto stavu jsou také bolesti hlavy, snížená schopnost koncentrace, pokles výkonnosti, ale i podrážděnost, kterou si nechtěně vyléváte v práci nebo na členech rodiny.

Jako první pomoc se obvykle při únavě doporučuje hořčík. Ovšem ne vždy musí za zmíněnými potížemi stát právě on. Jsou tu i další vitamíny a minerály, jež mají v tomto ohledu na naši krásu a zdraví nezanedbatelný vliv. A jedním z nich je právě chrom.

O chromu se mluví málo, je to ale škoda

Patří mezi doplňky stravy, které na předních poličkách v lékárnách příliš nevídáme. Spíše si ho spojujeme s metalurgickým průmyslem a lesklými povrchy. A přitom ho náš organismus ke správnému fungování nezbytně potřebuje.

Musí jít o chrom trojmocný, šestimocný může naopak působit karcinogenně. Pokud však vsadíte na kvalitní přírodní produkty a doplňky stravy, nemusíte se podobného rizika bát. Chrom má v našem těle celou řadu funkcí:

  • zesiluje působení inzulínu,
  • zlepšuje vstřebávání cukru buňkami,
  • podporuje hubnutí.

Doplňte chrom z přírodních zdrojů

Ještě lépe však tento minerál působí společně s dalšími prvky – zinkem a vitamínem B6. A přesně v takové kombinaci ho obsahuje přípravek Chrom Kombi od české společnosti Naturvita. Stačí vám jedna tableta denně, z níž získáte:

  • Chrom – 30 µg,
  • Zinek – 9 mg,
  • Vitamín B6 – 1,2 mg.

Přípravek je vhodný i pro vegany a v jednom balení najdete 60 tablet, což je dostatečná dávka na dva měsíce užívání. Nedostatek chromu v našem organismu se projevuje stejně jako tzv. deficience inzulínu. Zinek je pak důležitý při tvorbě řady hormonů a enzymů a funguje tedy jako účinná podpora metabolismu. A vstřebávání obou těchto prvku podporuje právě vitamín B6.

A kde Chrom Kombi a další přírodní produkty od Naturvity výhodně nakoupit? Vyzkoušejte e-shop Gigalekarna.cz. Budete překvapeni šířkou nabídky i výhodností cen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *