Bílá košile – jak ji správně nosit?

Je to kousek, který by ve vaší skříni neměl chybět. Není tajemstvím, že právě tento původně pánský kousek šatníku „zavedla“ do dámské módy Coco Chanel. A my vám poradíme, jak ho nosit, abyste vypadala šik opravdu za všech okolností.

Hodí se pro celou řadu příležitostí. Určitě ji nevynosíte jen do práce. Bílá košile se hodí i na párty nebo třeba na volnočasové aktivity (samozřejmě vybírejte takové, kde nehrozí její velké ušpinění). Může tedy vykouzlit jak přísný look královny kanceláře, tak i ležérní volnočasový outfit se vším všudy.

Elegantnost jako základ

Hledáte nový šmrnc, ale přitom se vám košile stejně nejvíce líbí v tradičním stylu, kombinovaná s černými kalhotami nebo pouzdrovou sukní? Klidně si ji dopřejte. Ale v jedné malé úpravě – po vzoru módního domu Chanel vsaďte na krátké rukávy. K takovému kousku si pak můžete vzít třeba i sukni z kůže nebo latexu, a přesto nebudete vypadat nikdy příliš přísně.

Shirt Clothing Clothes Textile  - Various-Photography / Pixabay
Various-Photography / Pixabay

Kontrast vám dá pořádný sex-appeal

Tyhle módní kousky obvykle bývají oversized. Sednou tedy jakékoliv velikosti (skoro) a přitom vám dají báječnou volnost pohybu. Což je skvělé třeba v případě, když chcete ohrnout rukávy  – a vůbec vypadat tak, jako kdybyste ráno opustila svého milence v rychlosti a „pojistila“ si ho přitom právě rozepnutou košilí.

Potřebné sexuální napětí ale vytvoříte teprve ve chvíli, kdy si k „pánskému“ kousku oděvu obléknete něco ryze „dámského.“ Perfektní bude třeba pouzdrová sukně. V ideálním případě se snažte košili volně zakasat za pás. Jeden cíp může klidně vykukovat. Jde o freestyle jako vyšitý. Kontrast pak samozřejmě může být i barevný. Jen černé se vyvarujte, ta působí moc přísně. Mnohem lepším protipólem bude třeba modrá nebo populární korálová.

Inspirace:  Vypadávání a lámání vlasů: Jak s nimi bojovat a jak jim lze předcházet?

V hlavní roli ležérnost

Máte doma džíny? Výborně, takže ideálního parťáka pro tuto oblast máte v kapse. Košili pak zapněte jen na několik nejnutnějších knoflíků a jednu její část zasuňte do džín. A máte hotovo. Tomuhle ležérnímu outfitu bude  k dokonalosti chybět už jenom nějaká kabelka nebo výrazný pásek na džíny.

Když chcete mít styl

Když se na bílou košili podíváme, zjistíme, že se objevuje napříč módními kolekcemi stále znovu a znovu. Není tedy divu, že je v módních řetězcích k mání opravdu hodně typů tohoto oblečení. Některé sází spíše na klasický styl, jiné se nebojí experimentovat. Není tedy problém najít i trochu crazy kousky třeba se zapínám vzadu.

Ještě loni bylo trendem shrnovat jí z ramen a vytvořit tak zdání oblíbeného bardot topu. Letos naopak při sázce na aktuální módní trendy neuděláte chybu, pokud se zaměříte na krátké topy pod prsa. Ne, nevytvářejte si ho z košile. Jednoduše vylovte ze skříně nějaký s kontrastní barvou a přes něj navlékněte košili. A co s knoflíčky? Zapněte jen jeden – ten nejblíž u krku.  A máte skvělý outfit na večírek nebo jinou podobnou akci.

Girl Couple Love The Young Couple  - Candid_Shots / Pixabay
Candid_Shots / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *