Bachovy květové esence – jak vám mohou pomoci?

Jednoduchá, levná a efektivní – tak bychom mohli tuto přírodní metodu léčení definovat. Je univerzální – tedy vhodná pro každého. A světlo světa spatřila díky jednomu geniálnímu britskému lékaři.

Tím expertem byl Dr. Bach, který žil na začátku 20. století. Květinovým esencím se intenzivně věnoval a zjistil, že tyto substance mohou u lidí mnohé věci změnit – například náladu nebo tok myšlenek. Což nepřímo pomáhá k nalezení energie, jež se stane základem cenného samouzdravujícího procesu.

Jak vlastně esence fungují

Nejspíš dobře víte, jak velký vliv má naše aktuální nálada či rozpoložení na fyzickou i psychickou kondici. Pokud se nám povede svou mysl harmonizovat, uděláme velký krok na své cestě ke zdraví.

Každý z nás má však v sobě určité neřesti (nebo také negativní stavy), které nám v dosažení této harmonie brání. Příliš silné ego, pýcha, žárlivost, krutost… To vše v sobě můžeme najít. Kombinace těchto neřestí je však u každého člověka jiná. A proto je nutné vždy individuálně posílit ctnosti, jež jsou jejich přesným opakem a pomáhají jejich negativní působení do jisté míry potlačovat.

A právě k tomu nám pomáhají esence – kapky z květů, užívané podle předem dané metodiky. Květy „ctnostné“ stavy duše aktivují, a díky tomu nám pomáhají se samoléčbou. Dr. Bach však nepracoval jen s květy, definoval rovněž sedm hlavních příčin nemocí, a to takto:

  • strach,
  • osamělost,
  • zoufalství,
  • přecitlivělost,
  • přílišná péče,
  • nejistota
  • a nezájem.

Bachovy květové esence jsou proto rozděleny do několika skupin tak, aby vždy obsahovaly esence, jež ke zmíněným negativním jevům tvoří maximálně účinný protipól. Esencí je celkem 38 a všechny jsou dostupné ve formě kapek. Ovšem tím veškerá jednoduchost v tomto směru končí.

Inspirace:  U kratomu je důležitá kvalita – je třeba si ji pohlídat

Bez asistence vyškoleného terapeuta se Bachovy esence neobejdou

Každá esence je sestavována pacientovi na míru, a to max ze šesti květů. Ty se namíchají do speciálních užívacích lahviček. Předepisovány jsou 4 kapky 4x denně. Je také třeba zmínit, že na výběru esenci se aktivně podílí pacient sám. Klient tedy není závislý jen na tom, co mu doporučí někdo jiný, což je jedna z cest k úspěchu, které se k Bachovým květům váží.

První pomoc do každé domácí lékárničky

To však neznamená, že neexistuje pomoc pro akutní situace. Jde o 39. esenci, zvanou RESCUE (tzv. záchranná esence). Je to směs pěti esencí a lze ji předepsat v kritických okamžicích života – pomůže při šoku, traumatu nebo jiných nepříjemnostech. Tlumí bolest, dodává odvahu a rovněž podporuje koncentraci. Kromě kapek je dostupná také jako krém či sprej. Můžete si tedy vybrat variantu, která vám bude vyhovovat nejlépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *