Vyrážíte s dětmi k vodě? Co přibalit do tašky kromě opalovacího krému?

Citlivá dětská pokožka potřebuje v létě chránit ještě o něco víc než obvykle. V případě, že vyrážíme k moři nebo plánujeme celé dny trávit na koupališti, je dobré pořídit dětem ochranné prvky, abychom předešli nepříjemným spáleninám nebo podráždění pokožky.

Oblečení do vody? Skvělá volba

Ve specializovaných obchodech můžete vybírat oblečení, které je vhodné ke hrám ve vodě. Jde o dětská lycrová trička a kraťasy určené na plavání nebo aktivity ve vodě i na pláži. Pro děti jsou atraktivní svým výrazným barevným designem.

Spring Break Children Playing  - Mariamichelle / Pixabay
Mariamichelle / Pixabay

Pro nás rodiče je důležité především to, že jsou ušity ze speciálního materiálu s ochranou před UV 50+. Oblečení je prodyšné, extrémně hydrofobní (odvádí vlhkost od těla) a odolné proti zápachům díky antibakteriální úpravě. Materiál je odolný i vůči chloru a nelepí se na něho písek. Dětem v těchto tričkách bude příjemně a nestane se, že by je letní slunce nějak ohrozilo.

Musíme mít na paměti, že dětská pokožka si buduje ochranu před sluncem až kolem třetího roku života a že účinná ochrana je u nejmenších opravdu na místě.

Nezapomínáme na opalovací krémy

Kromě triček je důležité také nanášet pravidelně opalovací krém, nosit pokrývku hlavy a dodržovat pravidelný pitný režim. V potaz samozřejmě musíme brát i další faktory jako je odraz paprsků od vodní hladiny či písku, teplotu a denní dobu. Není vhodné pobývat na přímém slunci v době od 10 do 14 hodin. Co se týče opalovacích krémů, tak ty jsou nedílnou součástí všech plážových tašek. Výběr je také hodně široký a záleží na nás, jaké značce dáme přednost.

Typ pro vás mohou být 100% přírodní opalovací krémy Butterbean, které obsahují certifikované bio složky, jsou voděodolné po dobu až 80 minut, jsou biologicky odbouratelné a tím pádem šetrné k životnímu prostředí. Jejich cena je vyšší než u běžných přípravků z drogerie, ale pokud přemýšlíte o důsledcích všemožné chemie obsažené v kosmetice, tak tyto přírodní produkty pro vás mohou být cestou.

Inspirace:  Krok za krokem k lepšímu zdraví i kondici
Child Boy Pool Swim Swimming Pool  - willypp / Pixabay
willypp / Pixabay

Boty k vodě

Větším dětem můžeme na pláž či k bazénu pořídit gumové nazouváky, které nezadržují vodu a jsou příjemné na nošení. Ochrání chodidla před rozžhavenými chodníky i drobnými kamínky. Je dobré, pokud boty mají i patový pásek, díky čemuž nazouváky lépe drží na chodidle. Podrážku je vhodné volit protiskluzovou, aby nedošlo ke zbytečnému pádu. Menším dětem pořídíme neoprenové boty vhodné na plavání a koupání dětí. Chrání nohy těch nejmenších nejen ve vodě, ale i při hraní na pláži.

Protiskluzová podrážka nedovolí uklouznutí ani na vlhkém povrchu v okolí bazénu. Neoprenový materiál zahřívá nožku dítěte a zároveň svrchní mřížkový povrch dovoluje pokožce dýchat. Nemusíte tedy boty dětem sundávat, jakmile vylezou z vody, ale v klidu je v nich můžete nechat stavět pískové hrady.

Swimming Water Fun Dug Out Pool  - maalbak / Pixabay
maalbak / Pixabay

Rukávky a kruh? Zkuste něco nového

Klasické nafukovací pomůcky na plavání známe asi všichni. Co ale zkusit třeba plavací vestu? Odborníci vymysleli pro malé děti přesně takovou, která se stane pomocníkem pro bezpečné koupání i výuku plavání vašich ratolestí díky zajištění perfektní stability. Díky této plovací vestě se dětičky mohou pohodlně naučit plavat jak na břiše, tak i na zádech. Vesta na plavání má několik upínacích řemínků. Na zadní straně je navíc vybavena úchytem pro snadnou změnu polohy malého plavce jeho rodičem či instruktorem. Vesta je také vybavena pojistnou přezkou, aby si ji dítě nemohlo ve vodě samo rozepnout. Jde o skvělou kombinaci bezpečnostních prvků a pohodlí při výuce plavání.

Pro zdatnější milovníky vody pořiďte plavecké desky nebo plavecké pásy. Výbornou volbou je zmíněné plavecký pás. Délka dětského plaveckého pásu je variabilní, lze ji nastavit dle potřeby. Skládá se totiž z jednotlivých dílků, které můžete libovolně odebírat nebo přidávat. Zapínání popruhu je řešeno sponou. Řada plaveckých škol pásy upřednostňuje před vestami, rukávky apod.

Inspirace:  Pracujete ve zdravotnictví a hledáte kvalitní oblečení? Vybírat můžete z široké škály modelů i barev

Díky své univerzálnosti a možnosti oddělávání jednotlivých dílů jde o skvělého pomocníka po celou dobu výuky plavání.

Ať už se tedy rozhodneme chránit své děti jakkoliv, hlavně si společný čas u vody nezapomeňte užít, ať máte z čeho čerpat energií a pozitivní náladu v nadcházejícím období podzimu.

Pool Child Holiday  - roxyfotos2017 / Pixabay
roxyfotos2017 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *