Kontaktní čočky: Jak o ně pečovat, tak aby vám vydržely co nejdéle?

Očními vadami u nás trpí přibližně deset procent obyvatel, přičemž každoročně čím dál tím více lidí musí nedobrovolně začít nosit brýle. Ty ale nemusí být tak pohodlné a některé jedince mohou doslova otravovat. Naštěstí existuje alternativa v podobě kontaktních čoček, které jsou nejen komfortnější, ale v mnohých případech i stylové – na trhu totiž najdete širokou škálu čoček různých barev i motivů.

Při používání kontaktních čoček dbejte na hygienu

Kontaktní čočky jsou skvělým řešením, které vyžaduje řádnou údržbu a péči. V opačném případě byste si totiž mohli způsobit více problémů nežli užitku. Nejdůležitější je tedy hygiena, kterou je nutné při manipulaci s nimi dodržovat.

Pokud si tedy koupíte například barevné kontaktní čočky dioptrické, měli byste si před jakoukoli manipulací s nimi pořádně umýt ruce. Důležitá je však péče i o samotné kontaktní čočky, které byste nikdy neměli ošetřovat ničím jiným než speciálním roztokem, který vám doporučí samotný výrobce.

Kontaktní čočky ukládejte pouze do pouzdra

V rámci dodržování hygieny, je třeba kontaktní čočky vždy uložit do speciálně navrženého pouzdra. To je třeba pravidelně čistit pouze pomocí roztoku. Do pouzdra je nutné vkládat i barevné kontaktní čočky nedioptrické, které vyžadují stejnou péči jako ty klasické.

Kromě čoček však nezapomínejte měnit ani zmíněné pouzdro, jehož životnost je stanovena maximálně na tři měsíce – při delším používání by se v něm mohly začít usazovat a množit nebezpečné bakterie.

Dioptrické i nedioptrické barevné kontaktní čočky nabízí český e-shop Top-crazy.cz, u kterého najdete širokou škálu crazy barev i motivů. Během chvilky tak můžete doladit svůj look a vytvořit jedinečné barevné kombinace. Při nákupu nad 1 200 Kč navíc můžete využít dopravy zdarma, a to jak při koupi samotných kontaktních čoček, tak i příslušenství.

Inspirace:  Kdo by nemiloval koupele. Vyzkoušejte i ty bylinkové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *