Co dál, když se nedostanete na vysokou školu? Zkuste pomaturitní studium jazyka

Přijímací zkoušky na vysoké školy jsou za dveřmi. Když se k tomu přidá maturitní zkouška, je to samozřejmě pro všechny studenty čtvrtého ročníku velmi stresující období. Může se vám proto stát, že se vám zkrátka přijímačky nepovedou nebo se nedostanete na vysněný obor z důvodu vysokého počtu uchazečů.

Nikdy proto nezaškodí se porozhlédnout po možnostech, které máte před sebou. Vezměte proto v úvahu pomaturitní studium jazyků. V čem to spočívá? Proč je to skvělá alternativa strávení roku po maturitě? Čtěte dále a my vám řekneme více.

Co je zač pomaturitní studium

Pomaturitní studium je to, čemu se občas říká „po maturitě jdu na jazykovku“. Je to oblíbená alternativa všech studentů, kterým nevyšla vysoká nebo zkrátka ještě chtěli rozhodování o dalším směřování o rok odložit. Všem těm, kteří se do pomaturitního studia jazyka přihlásí hned po maturitě, totiž zůstává status studenta!

V praxi pak chodíte do školy každý den v týdnu na čtyři vyučovací hodiny. Nejoblíbenějším jazykem v jednoletém studiu je angličtina, ale některé jazykové školy mají například i němčinu nebo španělštinu. Je to vůbec nejintenzivnější studium jazyka, ve kterém systematicky rozvíjíte všechny důležité jazykové kompetence.

Skvělým bonusem je možnost složit na konci školního roku Státní jazykovou zkoušku z angličtiny na úrovních B2 nebo C1, na kterou vás lektoři a lektorky systematicky připravují. Tato zkouška se vám bude hodit jak při pozdějším studiu na vysoké (tam může sloužit jako doklad pro prominutí některých zkoušek) nebo i dále při ucházení se o zaměstnání.

Další výhody jednoletého pomaturitního studia

Hlavní výhodou tohoto typu studia je už zmíněný status studenta. Ten vám zajišťuje slevy na dopravu, kulturu i cestování. Pokud studujete pomaturitní studium v Brně, určitě prozkoumejte možnosti slev v galeriích, památkách i restauracích! Tento status prokazujete kartičkou ISIC, kterou na mnoha jazykových školách máte zdarma.

Inspirace:  Zajistěte si hygienicky čisté holení díky vychytávce

V Jazykové škole PELICAN pak máte k pomaturitnímu studiu i kurz druhého jazyka zdarma. To znamená, že se jednou týdně můžete učit i další jazyk – třeba němčinu, španělštinu nebo i japonštinu! Můžete tak ten rok využít opravdu naplno a připravit se jazykově do dalšího života.

Tím, že se učíte opravdu každý den, studium nemůže být jen o vysedávání nad knížkami. Výuka je obohacená o filmy, kulturní akce i exkurze. O zábavu není nouze! Studium jazyka je totiž hlavně o objevování všeho nového a o poznávání nových lidí.

Doufáme, že jsme vám dnešním článkem pomaturitní studium jazyka hezky představili a teď víte, že kdyby to náhodou u přijímaček nevyšlo, vždy máte další možnosti! I tak ale držíme palce. Kdybyste se ohledně pomaturitního studia chtěli na cokoliv zeptat, zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *