Plastické operace po porodu: Jednoduchý a rychlý způsob, jak se vrátit zpět do formy po porodu

Těhotenství a samotný porod je pro vaše tělo velkou zátěží, která se samozřejmě projeví i po estetické stránce. Ke změnám jsou nejvíce náchylné zejména oblast břicha a poprsí, které ztrácí svoji elasticitu a také tvar. Velká část maminek poté zbytečně trpí nízkým sebevědomím, které jim však mohou zvýšit plastické operace po porodu.

Mommy makeover – aneb porodem nic nekončí

Ženské tělo je sice neobyčejně silné, díky čemuž zvládne těhotenství, porod i následné kojení, ale není všemocné. Většina žen se tak jen málokdy vyhne vzniku menších nedokonalostí, které jsou daní za narození jejich dlouho očekávaného miminka. I když je velká část z nich příjme, je viditelné, že jim takové změny mohou pořádně ubrat na sebevědomí.

To je však zbytečné, a i takový problém má své řešení. Tím je možnost plastické operace po porodu, díky které se můžete vrátit zpět do formy během pár týdnů. Devět měsíců plných omezení a následné kojení se projeví zejména v oblasti břicha a na poprsí.

Kromě strií na břiše může ulpět i přebytečný tuk nebo se vytvořit nevzhledný kožní val – výjimkou není ani často diskutovaný rozestup břišních svalů. Prsa naopak ztrácí na svojí elasticitě, přičemž dochází ke změně velikosti a tvaru mléčné žlázy. Ve výsledku poté nejsou prsa už tak pevná jako bývávala.

Poprsí jako před porodem? Stačí malá operace

Jak již bylo řečeno jednou ze zasažených částí těla ženy po porodu jsou nepochybně prsa. Ta mohou v průběhu času ztratit svůj tvar a postupně se začít měnit v nevzhledné prázdné vaky. Některé lifestylové časopisy často doporučují různé cviky, díky kterým mají všechny nedokonalosti zázračně zmizet.

Inspirace:  Brusinky jsou zdraví prospěšné. Kupte si kvalitní doplněk stravy

Bohužel vás bude muset zklamat, žádné takové cviky ve skutečnosti neexistují – dokonalé nápravy je totiž možné dosáhnout pouze prostřednictvím plastické operace. Ta se řídí podle toho, s jakým problémem se zrovna potýkáte. Některé maminky si vystačí pouze s modelací prsou neboli takzvanou mammaplastikou.

Ta se aplikuje především u žen, které jsou s velikostí svých prsou spokojené a jen chtějí změnit jejich tvar. To, zda je tento typ operace opravdu vhodný rozhodne nakonec plastický chirurg, který naplánuje i samotnou operaci. Prováděna je v celkové anestezii a trvá přibližně dvě hodiny. V kombinaci s tím je možné využít i zvětšení prsou pomocí silikonových implantátů.

Ty dokážou přesně imitovat objem prsou před porodem – žena si může při této příležitosti zvolit i větší implantát. S jeho výběrem jí opět pomůže plastických chirurg. Poslední možností je poté zmenšení prsou, ke kterému se uchylují ženy hlavně v případech, kdy se zvětší natolik, že ženě překáží v běžném životě.

Přebytečný tuk ani kůže nejsou překážkou

Ženy po porodu často trápí i oblast břicha, která je pro ně problematická již od přírody. Nejčastěji se na něm usadí přebytečný tuk, nebo se naopak vytvoří kožní val, který je častý u žen po císařském řezu.

Jediným řešením je v takovém případě abdominoplastika, která je často kombinována i s liposukcí. Během ní je odstraněn přebytečný tuk a upravena kůže tak, aby břicho opět vypadalo přirozeně – sešít je možné i rozestouplé svaly. Celková rekonvalescence po operaci trvá bez komplikací čtyři týdny.

Krásné břicho ale nebudete mít zadarmo. Jako většina smrtelníků se budete muset zamyslet nad svým životním stylem a přidat i nějaké to cvičení. V opačném případě vás nemine další liposukce, která má však bez zdravého jídelníčku a pravidelného pohybu jen krátkodobý účinek.

Inspirace:  Pracujete ve zdravotnictví a hledáte kvalitní oblečení? Vybírat můžete z široké škály modelů i barev

Pokud vás zmíněné operace po porodu zaujaly, navštivte web kliniky Perfect Clinic, kde naleznete více informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *