Zbavte se bolesti bradavek během kojení, je to opravdu snadné

Dost možná to také znáte. Prsa jsou během kojení často oteklá a tvrdá jako kámen a bradavky vypadají jako jedna velká otevřená rána, které se nemůžete bez bolesti ani dotknout. Ale nemusíte kvůli tomu hned přecházet na alternativní výživu.

Od bolesti si můžete snadno ulevit, pokud se naučíte několik jednoduchých technik, které vám umožní vyzrát na bolestivé bradavky během kojení.

Dejte pozor na správnou techniku kojení

Pokud dítě uchopí svými ústy pouze bradavku (a mnohdy stačí, aby se něco takového provedlo jen jednou), může se tato citlivá část ženského těla natolik pohmoždit, že se bolesti ještě dlouho nezbavíte.

Vlhké prostředí podprsenky navíc hojení právě nepřispívá a totéž lze říct i o poměrně drsném jazýčku miminka, který se o bradavku opírá během každého kojení. Brzy tedy mohou bradavky i popraskat nebo se dokonce zanítí. A jak proti tomu účinně bojovat?

Jak utišit bolest během kojení

Ke zmírnění tohoto problému a urychlení hojení se vyplatí nakombinovat několik účinných technik. Především  je důležité bradavky pravidelně větrat, kdykoli je to možné, nebo použít speciální prsní kloboučky. Ty zajistí přístup vzduchu a zároveň zabrání otírání látky o kůži. Jde o měkké plastové vložky, které se vkládají do podprsenky.

Po každém kojení je také vhodné pomazat bradavky několika kapkami mateřského mléka. To rovněž urychluje hojení. O něco účinnější jsou mastné krémy určené přímo na prsa, vhodné speciálně pro kojící ženy. Ty skvěle zklidní podráždění. Obvykle se však musí před dalším kojením omýt.

Bioaktivní gel od multi mam compresses je však docela jiný. Pokožku léčí, zbavuje ji otoků a přitom miminku nijak neškodí. Není tedy třeba ho odstraňovat a dále tak bradavky dráždit. A používá se opravdu snadno a aktivně vás zbavuje bolesti. Více informací se dozvíte na stránkách Kojenibezbolesti.cz.

Inspirace:  Jak vybrat dětskou hračku, která bude zároveň i pomůckou ke zdokonalení jeho dovedností?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *