České dřevěné hračky podporují dětskou představivost

Existuje vůbec něco jako dokonalá hračka? Pokud ano, tak nejblíže k ní mají právě dřevěné hračky, které upřednostňovala i italská pedagožka Maria Montessori známá svými pedagogickými metodami. Dřevěné hračky jsou totiž z přírodního materiálu a jsou bezpečné, zdravé, a především pak inspirativní. V neposlední řadě se vyznačují působivým vzhledem a dlouhou životností.

Jednoduchá, krásně vyrobená dřevěná hračka dokáže dítě zaujmout, aniž by ho zahltila a usměrňovala jeho představivost. WOODhračky.cz jsou místem, kde takovou hračku lze zakoupit.

Dítě se soustředí

Učení se s přírodními prvky, jako je například dřevo, pomáhá dětem soustředit se. Přesněji řečeno, ratolest uklidňuje to, že se dotýká dřeva, takže dřevěné hračky pro nejmenší mohou mít neurologický vliv na dětský mozek, jak ukazuje studie Národního institutu zdraví z roku 2017.

Další předností je, že jedna hračka se může využít na několik činností. Platí tedy pravidlo, že méně je někdy více. Kojenci a batolata jsou často zahlcení mnoha hračkami, což ve výsledku není až tak dobré. Čím méně hraček mají k dispozici, tím bližší vazby si k nim dokážou vytvořit. České dřevěné hračky podporují fantazii a s jedním předmětem si tak dítě může hrát na několik různých způsobů.

Podpora kreativní hry

Současný trh je přesycen blikajícími hračkami, které mají obrazovky a vydávají hlasité zvuky. Sice takové funkce malé děti okamžitě uspokojí, ale nedávají ratolestem možnost řešit problémy. Dřevěné hračky pro holčičky i chlapečky jsou jednodušší, a tím podporují kognitivní milníky.

Zastánci praktik Montessori (stejně jako i spousta dalších pedagogů a vychovatelů) si stojí za názorem, že jednoduché a přírodní materiály často vedou ke smysluplnějšímu zapojení. Ať už si tedy děti staví město, jezdí s dřevěným autíčkem či si skládají vláčkodráhu, jsou při hraní vynalézavé a rozvíjí vlastní fantazii.

Inspirace:  Fotomagnetky z vlastních fotek. Vyrobte si je za pár minut

Hledáte inspiraci na vhodný vánoční dárek pro vaše nejmenší? Dřevěná hračka představuje ideální volbu. Vybírat je můžete z mnoha kategorií, jakou jsou dřevěná autíčka, puzzle, motorické hračky nebo dřevěné vláčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *