Odvodnění organismu: Jak na něj a jaké přírodní produkty vám s ním pomohou?

Zavodnění organismu se týká široké škály lidí, a to nejen žen, jak se většina z nás mylně domnívá. S častým zadržování přebytečné vody v těle se mohou potýkat těhotné ženy, lidé trpící obezitou, ale překvapivě i sportovci. Co zavodnění způsobuje a jak se s ním můžete vypořádat?

Zavodnění organismu může mít různé příčiny

Pokud se cítíte nafouklí a odulí, je pravděpodobné, že vaše tělo zadržuje přebytečnou vodu. Běžně k takovému stavu dochází, když se v tkáních a dutinách nahromadí velké množství vody, které není tělo schopné přirozeně odvést ven z těla. Zavodnění však má hned několik příčin, které mohou být banální, ale i závažné. Tou nejčastější příčinou je špatný pitný režim a následná dehydratace, na kterou tělo reaguje právě zavodněním.

Problém však představuje i nadměrná konzumace soli, kterou lze najít téměř ve všech potravinách, a to zejména hotových jídlech. Zavodňováním mohou trpět i sportovci, kteří nepřijímají dostatek draslíku a hořčíku – v těle ale mohou chybět i další vitamíny a minerály. U všech zmíněných případů je pomyslnou první záchranou odvodnění pomocí bylin neboli herba odvodnění.

Zbavte se otoků a vsaďte na sílu přírody

Jestli vás trápí zavodnění z jakéhokoli důvodu, je nejlepší přistoupit k odvodnění za přítomnosti přírodních produktů. Pomoci vám tak mohou i doplňky stravy jako je například Herba na odvodnění v kapslích od českého výrobce NATURVITA.

Ten je volně prodejný na e-shopu Gigalékárna a obsahuje pouze přírodní a kvalitní látky. Konkrétně v něm naleznete kombinaci tří bylin, a to kopřivy, jalovce a břízy. První zmíněná bylinka spolu s jalovcem přispívá ke správné funkci ledvin. Bříza naopak napomáhá k rychlému vylučování vody ven z těla. K celkovému odvodnění přitom stačí užívat pouze jednu kapsli třikrát denně.

Inspirace:  Problematická pleť a přírodní oleje? I to může být cesta k úspěchu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *