Milují vaše děti kreativní zábavu? Dopřejte jim k tomu ty správné hračky

Nejmenší človíčci mezi námi mívají spoustu zajímavých nápadů. A potřebují je někde zrealizovat, takže vybrat hračku pro někoho takového často není legrace. Nejdřív musíte zjistit, jaký typ milovníka zábavy doma máte.

Samostatným sortimentem jsou hračky na léto. Můžete si dovolit být tak trochu „rozhazovační,“ protože ve venkovním prostoru se uplatní leckdy neuvěřitelné množství formiček, hrnečků, kyblíčků, hrabiček apod. Nemusí totiž sloužit jen ke svému původnímu účelu.

Vsaďte hlavně na barvy a kvalitu

Kupříkladu z několika hrabiček na písek je možné na zemi vytyčit obrysy obytného pokoje. Překročení hranice? Zakázáno. Bábovičky na písek pak mohou mít roli samostatných nosných prvků – stačí je šikovně zabudovat do jinak neustále se propadajícího tunelu (a později je opět nezapomenout najít). To však umí jen skutečně kvalitní hračky na písek, kterým nevadí častý styk s okolním prostředím.

Můžete si však pořídit i jiné hračky na zahradu. Potěší všude tam, kde to ty běžné nedokáží. Dbejte na to, aby byly zejména barevné – to totiž dokáže děti potěšit ze všeho nejvíce. A na co ještě dát pozor? Především na to, abyste se vždy strefili do vkusu a preferencí svých dětí.

Někdy se vyplatí sázet spíše na kvalitu

Zcela opačný pól však obsazují hračky, jež disponují pohyblivými částmi a jako bonus bývají velmi často využívány. Skvělým příkladem jsou třeba autíčka. Také nedovedete pochopit tu horu angličáků, pod níž se nejedna skříň v klučičím pokoji doslova ztrácí? Děti sice rozbalování šustivých papírů milují, ale tahle radost jim vydrží pouze krátce. Takže než kupovat množství malých autíček s pochybnou hodnotou, vsaďte raději na jeden pořádný velký dárek, který jim bude dělat radost po celý rok.

Inspirace:  Co pořídit nejmenším členům rodiny? Máme tip na dárky pro miminka a novorozence

Může jít o oblíbené nákladní kousky, které uvezou i pořádnou porci venkovního nákladu, ovšem stejně dobře je možné vsadit i na kvalitní model s ovládáním nebo alespoň s autentickými zvuky. A kde najdete široký výběr? Vyzkoušejte e-shop Mikaton.cz.

Toys Sand Pit Plastic Playground  - RitaE / Pixabay
RitaE / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *