Výhody dřevěných hraček pro děti

Dnes je většina hraček dostupných v obchodech převážně z plastu. Obvykle se mluví o tom, že to není dobré pro životní prostředí, ovšem na děti už se tak trochu zapomíná. Je přece přirozené aby si hrály s materiály, které je obklopují na každém kroku – a to především v přírodě.

Pokud se tedy chcete vyhnout plastu, vsaďte na dřevěné hračky. Jsou krásné, po všech stránkách ekologické  a stanou se skvělým dárkem pro větší děti i miminka. Mají totiž mnoho výhod.

Odolnost a bezpečí na prvním místě

Pokud se podíváme na to, jak vypadá kvalitně provedená dřevěná hračka, pak zjistíme, že je především odolná a pevná. Nedrolí se ani neláme. A pokud se o ni budete správně starat (čas od času ji umyjete a po hraní ji uložíte na bezpečném místě), vydrží vám sloužit i několik desítek let. Není divu, že se dřevěné hračky často předávají doslova z generace na generaci.

Navíc lze na trhu pořídit i hračky s velkými prvky ze dřeva, jako třeba dřevěná zvířátka, které jsou bezpečné i pro miminka. Jejich jednotlivé části jsou velké, takže je dítě nemůže spolknout, samozřejmě nemají ani žádné ostré hrany a jejich povrch je ošetřen přírodními vosky a dalšími materiály, jež může vás potomek bez obav objevovat i ústy, aniž by mu jakkoliv ublížily. Hračky pro děti do tří let musí mít samozřejmě speciální certifikaci, která tohle všechno garantuje. Jen dobré slovo prodejce nestačí.

Myslete i na ekologickou stránku

Díky jednoduchému tvaru nemívají obvykle dřevěné figurky a další hračky příliš mnoho ohybů, v nichž by se mohla usazovat špína. Díky tomu je jejich čištění mnohem snazší a nemohou se stát ani semeništěm nebezpečných bakterií.

A abychom nezapomněli – jsou také mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Při jejich výrobě je totiž použito dřevo, které se přirozeně obnovuje. Chcete vsadit na české dřevěné hračky s více než 30letou tradicí? Vyberte si ty nejkrásnější na Toywood.cz.

Inspirace:  EMOS nabízí kvalitní elektro zboží pro váš domov
Building Block Wood Building Blocks - Inactive_account_ID_249 / Pixabay
Výhody dřevěných hraček pro děti

Jeden myslel na “Výhody dřevěných hraček pro děti

 • 21. 11. 2021 (18:11)
  Trvalý odkaz

  Souhlasím s autorkou článku. Dřevěné hračky jsou krásné, odolné a bezpečné.
  Dřevěné hračky z Toywood jsem poznala jako učitelka. Zkoušela jsem, jak budou děti reagovat na krabici dřevěných dílků z výroby. Vždy se na hodiny vyrábění těšily a už si předem vybíraly každý svoji hlavu, tělo, případně další díly, ze kterých si mohly hračku sestavit a slepit.
  Když se mi narodila vnučka, dostala samozřejmě hned, jak to šlo vzhledem k věku, několik dřevěných panáčků a zvířátek z Toywood. S bíločernou zebrou na pružině jezdí v autě. Vždy ji uklidní.
  Jsou to její nejoblíbenější hračky, protože jsou odolné, členité, nic z nich nejde ulomit, barva je stálá a bezpečná. Rozvíjí jemnou motoriku ručiček a pohyb dítěte.
  V osmém měsíci jezdí po ohrádce s Beruškou- lanovkou stále rychleji.
  Určitě k Vánocům vybereme další pohyblivé hračky Toywood.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *