Vyberte si parfém tak, aby vám zaručeně sedl

Výběr toho správného parfému je po všech stránkách delikátní záležitost. Náš každodenní život může obohatit, dodat nám potřebné sebevědomí i energii. Na druhou stranu jsou pravé parfémy poměrně drahé. Jak tedy nešlápnout vedle?

Začněme právě onou cenou. Jak je možné, že se trhu nabízejí i levné dámské parfémy, když přírodní esence mají poměrně vysokou cenu? Bohužel v případě známých značek si často připlácíte jen za onu prestiž, s cenami vstupních surovin to nemá nic společného. Bez obav tedy zamiřte i k no-name výrobcům, kteří sází na kvalitní vstupní esence. Vyplatí se to. Podle vůně opravdu nikdo nepozná, že na sobě nemáte značkovou kosmetiku.

Oleje a pevné parfémy nejsou ideální

V současné době je na výsluní tzv. Cottage styl, který sází na to, co milovaly naše babičky a nápaditým způsobem to recykluje. Ne všechny „staré techniky“ je však vhodné vytahovat ze skříně. Platí to například o parfémovaných olejích nebo parfémech v tuhé tyčince. Nedisponují totiž příliš dlouhou trvanlivostí, takže se opětovnému nanášení během dne nevyhnete. A to není právě praktické.

Jaký druh parfému preferujete?

Zjistěte to ještě předtím, než se vydáte do obchodu. Mohou to být lehké ovocné a květinové vůně nebo naopak těžší a opojné orientální parfémy. Myslete také na roční období. Pro léto se silné vůně zkrátka a dobře nehodí. A nezapomeňte ani na možnost cestovního balení, abyste mohli mít svou oblíbenou vůni všude s sebou. Není třeba kupovat menší balení parfému, stačí vsadit na plnitelné flakony na parfémy.

A myslete také na to, že parfémy bývají dostupné ve čtyřech verzích:

  • Eau de Cologne (EdC),
  • Eau de Toilette (EdT),
  • Eau de Parfum (EdP)
  • a Perfume (také Extrait de Parfum)
Inspirace:  Kvalitní kávu ocení i vaši zaměstnanci: 6 rad, jak poznat opravdu kvalitní kávu

Navzájem se liší nabízenou koncentrací – Perfume (Extrait de Parfum) je nejsilnější, Eau de Cologne (EdC) naopak nejslabší. A nikdy také neplaťte více, než musíte. Vyzkoušejte osvědčené napodobeniny parfémů z kvalitních esencí na Esensino.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *