Seznamte se s největšími výhodami zastřešení bazénu

Povětrností podmínky předvídat nemůžeme, ovšem jejich dopad lze významně zmírnit právě použitím toho správného zastřešení bazénu. Jaké má pro nás výhody?

Nemáme teď na mysli levnou variantu ve formě plachty. Ta sice udrží vaši vodu čistou – bez odpadků a špíny, ale žádný větší užitek vám nabídnou nemůže. I když tmavé plachty se mohou částečně postarat i o ohřev vody a její snížené odpařování.

Drahé řešení? Jen na první pohled

Když se řekne zastřešení bazénu, většinou si vybavíme poměrně velkou investici. Tak tomu však není. Poněkud drahá pořizovací cena je totiž vyvážena použitím pouze vysoce kvalitních materiálů. Ty si dlouho zachovávají svůj perfektní vzhled a jako bonus se také vyznačují mnohem delší životností.

Trendem je především opravdu kvalitní polykarbonát, který má parametry dokonalého izolačního materiálu. Vaši vodu tedy udrží teplou, protože mnohem lépe akumuluje teplo ze slunečních paprsků. Ty poté vodu ohřívají a vy si můžete koupací sezónu prodloužit třeba i o tři měsíce. A to vám obyčejná plachta nezajistí.

Ve hře je i bezpečnost

Mezi další výhody zastřešení bazénu rozhodně patří i lepší bezpečnost vašich dětí a domácích zvířat. Díky zastřešení s uzamykatelným vchodem totiž nikdo a nic nemůže omylem do bazénu spadnout a ublížit si. A při plavání vás samozřejmě nebudou ovlivňovat ani špatné povětrnostní podmínky, protože hladina bazénu je proti nim díky zastřešení zcela chráněna.

Bazén na vaší zahradě se tak rázem stane oázou pohody a volného času. Nemusíte se ohlížet na počasí, sami určíte, kdy si půjdete zaplavat a jak dlouho si ve vodě pobudete. A bát se samozřejmě není třeba ani znečištění. Nebudete tedy muset používat tolik čistících prostředků, což vám dále sníží provozní náklady. Chcete vědět víc? Pak zamiřte ke specialistům na stránky Albixon.cz. Seženete tu nejenom bazény, ale i veškeré nezbytné příslušenství.

Vacation Pool Resort Refreshments  - ikotsal / Pixabay
ikotsal / Pixabay

Inspirace:  Nové trendy v bytovém textilu: Co by zaručeně nemělo chybět ve vašem interiéru?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *