Stovky českých hotelů a penzionů nabízí ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny

Do České republiky míří statisíce uprchlíků z Ukrajiny, na jejímž území neustále zuří válka. Většina z nich bohužel nemá kam jít, a proto je velká poptávka po jejich ubytování. Pomoci se tak rozhodlo více než 200 poskytovatelů ubytování, kteří uprchlíkům nabízí možnost ubytování buď zdarma, či s výraznou slevou.

V současnosti jsou volné tisíce lůžek

Nečekaná válka na Ukrajině vyhnala z domovů statisíce uprchlíků, kteří míří nejen k nám do České republiky, ale do celé Evropy. Velká část z nich však u nás nezná nikoho, kdo by jim mohl poskytnout důstojnou a bezpečnou střechu nad hlavou.

Solidaritu se rozhodli projevit i stovky hotelů a ubytovatelů, kteří nabízí ubytování pro Ukrajince buď zcela zdarma, nebo za velmi sníženou cenu. S nápadem přišel český rezervační portál Hotel.cz, který propojuje více než 200 hotelů s tisíci volnými lůžky napříč celou ČR. Mluvčí portálu již před pár dny avizoval, že se nabídka ubytování bude v průběhu dní navyšovat.

Registrace je možná přes nový vyhledávač

Za účelem rychlého zprostředkování ubytování vytvořil portál nový vyhledávač, s jehož pomocí je možné najít během pár minut dostupná lůžka ve většině českých měst. Jeho použití je navíc velmi jednoduché – stačí vyplnit datum příjezdu a odjezdu, vybranou lokalitu, počet osob a pokojů. Vyhledávač od Hotel.cz aktuálně spolupracuje s MVČR, ale i organizací Člověk v tísni. Pomoci však můžete i vy sami.

Pokud víte o někom, kdo musel kvůli válce opustit Ukrajinu a nemá kam složit hlavu, můžete mu prostřednictvím vyhledávače najít bezpečné ubytování. Postačí ale i to, když budete povědomí o něm šířit prostřednictvím sociálních sítí a dalších komunikačních prostředků.

Vyhledávač naleznete na Hotel.cz/pomoc.

Inspirace:  Proč je řeka Lužnice ideální pro rodinné plavby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *