Specifika pečení s mandlovou moukou – vše je jednodušší, než si myslíte

Nahrazování bílé mouky a produktů z ní vyrobených něčím zdravějším je dnes velmi moderním trendem. Ne vždy jsou však používané náhražky tak jednoduše použitelné, jak bychom si přáli. Pokud se ovšem chystáte na pečení a chcete opravdu šikovný tip, vyzkoušejte produkty z ořechů.

Máme na mysli konkrétně mandle. Z nich se totiž zdaleka nevyrábí jen marcipán, jak si řada lidí myslí. Ba právě naopak. Jsou skvělou surovinou i pro přípravu mouky, která navíc není nijak uměle upravovaná.

Jen mandle a nic víc

A jak se vlastně mandlová mouka připravuje? Celý postup je velmi jednoduchý. Mandle se pouze jednoduše rozemelou a je hotovo. Do mouky se tedy nepřidávají žádné umělé složky – pečete opravdu pouze a jen z ořechů. A jak na to? Klasickou hladkou mouku můžete tou mandlovou jednoduše nahradit. Není třeba nic přepočítávat ani upravovat poměry.

Tip pro vás: Víte, kde uchovat mandlovou mouku? Vyzkoušejte kvalitní dózy na potraviny.

Pouze u některých typů moučníků může být třeba přidat o něco více kypřícího prášku, protože mouka z mandlí je trochu těžší než ta běžná. Ovšem pokud chcete přidat mandlovou mouku jen kvůli její chuti, pak nic navíc přidávat nemusíte. Pouze myslete na to, že je o něco sladší, takže pokud nejste právě milovníky velmi sladké chuti, uberte raději trochu cukru nebo jiných sladidel.

Proč používat mandlovou mouku

A proč vlastně nahrazovat klasickou bílou mouku tou mandlovou? Především proto, že obsahuje více živin. Najdete v ní například značné množství vitaminu E, vápníku, draslíku, železa, riboflavinu a hořčíku. Kromě toho však obsahuje i prospěšnou vlákninu, která prospívá našim střevům a jako bonus pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi.

Mandlová mouka je tedy vhodná i pro diabetiky a díky použité vstupní surovině dokonce i pro celiaky (neobsahuje totiž lepek). Jednoduše z ní upečte svůj oblíbený moučník, vylepšete ho malým bonusem navíc (skvěle poslouží například čokoládová poleva) a těšte se ze zdravého a chutného potěšení. Mandlovou mouku výhodně pořídíte na stránkách Cukrarskepotreby.cz.

Inspirace:  Nebojte se změn a naučte se vařit levně a udržitelně. Máme pro vás tipy, jak na to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *