Nedostatek vitamínů B12 může být nebezpečný. Jak ho snadno a rychle doplníte?

Vitamín B12, bychom mohli nazvat jako tajemný vitamín, který mnozí z nás přehlíží. Pokud máte pocit, že vám chybí energie a trápí vás únava, možná to bude způsobeno nedostatkem tohoto důležitého vitamínu. Pojďte se s námi podívat, proč je vitamín B12 tak důležitý pro naše zdraví a jak můžete zajistit jeho dostatečný příjem.

Bez vitamínu B12 se naše tělo neobejde

Vitamín B12 patří mezi nejdůležitější vitamíny pro naše tělo, přičemž má mnoho zdravotních přínosů. Konkrétně se tedy jedná o vodou rozpustný vitamín, který se podílí na mnoha procesech v těle, jako je tvorba červených krvinek, správné fungování nervového systému a metabolismus tuků a proteinů.

Nedostatek vitamínu B12 může mít vážné následky pro naše zdraví, kdy může dojít například k anémii, nervovým poruchám, gastrointestinální problémům či dokonce i poškození nervového systému. Vitamín B12 hraje také důležitou roli při podpoře zdraví srdce. Má pozitivní vliv na snížení hladiny homocysteinu v krvi, čímž snižuje riziko srdečních chorob.

Bohužel veganská a vegetariánská strava může být chudá na vitamín B12, jelikož se tento vitamín nachází především v živočišných produktech. Proto by vegani a vegetariáni měli být velmi opatrní a zajistit si dostatečný příjem vitamínu B12 z jiných zdrojů, jako jsou potravinové doplňky nebo potraviny obohacené vitamínem B12.

Jak získat dostatečné množství vitamínu B12?

Vitamín B12 je přítomen pouze v některých potravinách, jako je maso, ryby a mléčné výrobky. Vegani a vegetariáni jsou proto vystaveni většímu riziku jeho nedostatku. Pro zajištění dostatečného množství vitamínu B12 je nutné brát potravinové doplňky nebo potraviny obohacené tímto vitamínem. Vhodnou volbou je tedy například vitamín B12 v tabletách od českého výrobce Naturvita. Zakoupit jej můžete buď na jeho stránkách, nebo na e-shopu Gigalékárna.cz.

Inspirace:  Podporujme už u nejmenších lásku ke knížkám. Rozvíjet ji můžete už před prvními narozeninami dítěte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *