Výběr aktovky pro prvňáčka je těžší, než se může zdát


Bohužel nejde jen o problém „laických“ uživatelů. Chtěli bychom, aby naše děti chodily vždy do školy s radostí a s nadšením. A proto bychom jim jejich první cestu od školy měli maximálně ulehčit. Nikdo nechce „táhnout“ na zádech těžší aktovku než nezbytně musí. A pro nejmenší návštěvníky školy to rozhodně platí dvojnásob.

Jak by tedy měly vypadat ty nejlepší školní aktovky pro prvňáčky? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Aktovka nebo batoh? Tyto dva pojmy často zaměňujeme

Naštěstí už dávno nejde o tak velký problém, jak by se mohlo zdát. I batoh totiž může disponovat perfektním vyztužením po všech stránkách, takže ho co do užitnosti od aktovky nepoznáte. Rozdíl bude jen ve tvaru. Ovšem pokud bude školní batoh pro prvňáčky vašemu dítku sedět, není nutné se ho vzdávat. Pouze přihlédněte k co nejlepšímu řešení ergonomie.

Různě vysocí prvňáčci si žádají své

Škatulka „prvňáček“ je poměrně široká. Patří do ní děti, které jen stěží dosahují 116 cm výšky, ale i metr a půl vysocí habáni. A čím se tedy řídit? Pro drobné děti je nejvhodnější aktovka pro prvňáčky s maximální výškou 34-36 a variabilně nastavitelnými výškovými popruhy. Pro kategorii 116-125 jsou určeny modely s výškou do max 38 cm a pro největší prvňáčky se budou hodit modely s výškou okolo 40 cm.

Nejlepší je samozřejmě si vše předem vyzkoušet. Ale obávat se nemusíte ani nákupu přes internet. Dobré měření  a praktické třídění produktů v kategoriích  je základem. A pokud k tomu navíc připočtete preference svého dítěte co do výběru oblíbených hrdinů a motivů, nemůžete sáhnout vedle.

Inspirace:  Látkové nebo jednorázové pleny?

Kde nakoupit výhodně

Ty nejlehčí aktovky pro prvňáčky od osvědčených značek jako je Topgal Step by Step, Stil, Baagl, Ergobag apod. najdete ve specializovaném e-shopu Baglik.cz. Nakupte toto nezbytné vybavení svým dětem v předstihu a využijte výhodných cen ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *