Jak vybírat hračky pro nejmenší, aby neublížily


Děti od narození do dvou let věku jsou na výběr hraček velmi náročné. Koneckonců – je to vidět i na nejrůznějších certifikátech, které musí všechny výrobky, jež jsou pro ně určeny, mít. Jde totiž nejenom o jejich bezpečnost, ale i o zdravý vývoj.

Z tohoto důvodu má dětské nástěnné svítidlo, na které kojenec přímo vidí, stejně pečlivá kritéria výběru jako všechny ostatní předměty, jež se dostanou do jeho zrakového dosahu.

Opravdu děti upřednostňují křiklavost?

Traduje se, že už i ty nejmenší děti dávají přednost velmi barevným hračkám. Jsou to takové, které šustí, bývají vidět zdaleka a vůbec poskytují spoustu možností k zábavě. Ale něco takového říkají rodiče i příbuzní výhradně z nevědomosti. Je sice pravdou, že děti mají opravdu rády barevné a všestranné hračky, ale v mnoha případech mohou být jejich prostřednictvím stimulovány až příliš.

Proto by měl být třeba dřevěný kolotoč nad postýlku  (nebo jiné blízké předměty) vyveden spíše v pastelových  a přírodních barvách. Koneckonců – právě příroda ještě nedávno obklopovala naše předky už od narození a právě v ní hledali zábavu i podněty k rozvíjení. A to právě už od nejútlejšího věku.

Kolik smyslů je třeba stimulovat najednou?

Možná vás to překvapí, ale nanejvýše dva. Jinak budou děti zkrátka příliš zahlceny dojmy, rozruší se a začnou plakat nebo být jinak nespokojené. Přitom však nechtějí nic jiného než trochu klidu. U dětí do tří měsíců věku platí, že bychom u nich měli posilovat převážně zrak. Kvalitní závěsné hračky na hrazdičku by tak měly být přiměřeně barevné.

Ale malé děti vidí špatně, potřebují proto jasné přechody barev nebo výrazné obrysy. Mají také raději vzory než jednobarevné povrchy. Později se tato obliba láme a od tří měsíců je možno sáhnout po více rozvíjejících hračkách. Pokud se budete držet pravidla dvou smyslů, nebude hrozit, že své dítě přehltíte podněty. A kde vybrat vhodné hračky? Jděte ke specialistům na stránky Omydear.cz.

Inspirace:  Chystáte se na letní dovolenou s dětmi? Pak nesmíte zapomenout na opalovací krém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *