Co pořídit nejmenším členům rodiny? Máme tip na dárky pro miminka a novorozence

Přemýšlíte, čím byste udělali radost dětem do dvou let ve svém okolí? Pak určitě oceníte naše zajímavé tipy. Nekupujte něco „jen tak“, ale zaměřte se na to, co by se jim mohlo doopravdy líbit.

Ještě než přejdeme ke konkrétním doporučením, máme pro vás varování – nikdy nepořizujte dárky pro děti z neověřených zdrojů. Nejrůznější tržnice a obdobná místa jsou tak zapovězena. Všechny hračky a další předměty pro potěšení totiž musí mít všechny odpovídající atesty. Jedině tak si můžete být jistí, že neobsahují ftaláty, těžké kovy ani další nebezpečné látky, jež by mohly zvídavým uživatelům (kteří všechno rádi oblizují a okusují) ublížit.

Děti používají k objevování světa všechny smysly

Na to byste měli myslet především. Ty nejlepší dárky pro novorozence jsou proto takové, které vydávají nějaké zvuky. Nemusí jít hned o chrastítka. Mnohem lepší budou hračky, jež kupříkladu šustí. Jde o zvuk velmi přirozený, přitom však dostatečně výrazný. A vydá ho i pouhý lehký dotek – tedy pokud vsadíte na ty správné produkty. Dbejte také na kontrastní design – děti nejlépe vnímají barvy nebo ostré linie. A materiál? Nejlépe biobavlna s nějakou šustivou vložkou. Jedině tak si můžete být jistí, že křehké pokožce nejmenších dětí nijak neublíží.

A na co ještě dbát? Zejména na nejrůznější úchyty – nejlépe v podobě všitých poutek. Hračku tak bude možné upevnit na hrazdičku nebo třeba na autosedačku a dítě ji bude mít neustále po ruce (jeho rodiče pak zbavíte věčné nutnosti sbírání odhozeného předmětu všude v okolí).

Hodit se mohou i praktické klipy na dudlík a kousátka

Děti od určitého věku rády strkají vše do úst. Počítejte s tím tedy předem a dopřejte jim kupříkladu praktické klipy na dudlík, opatřené různě tvarovanými korálky z bezpečných materiálů. Taková kousátka dokáží navíc zklidnit i podrážděné dásně ve chvíli, kdy se budou na svět drát první zoubky.

Ovšem skutečně kvalitní kousátka by na sobě měla mít více než jeden materiál, aby si dítě mohlo vybrat podle svých aktuálních potřeb. Skvělá je třeba kombinace dřeva a umělé hmoty (opět s nezbytnými atesty). Dětem přinese zábavu na dlouhé hodiny.

Větší děti mají paletu dárků daleko pestřejší

Novorozenci však rychle vyspívají, a ani se nenadějete, a bude se na vás dívat plazící se a usmívající se človíček. A jaký dárek vybrat v takovém případě? Využijte přirozené zvídavosti dětí a vsaďte například na nejrůznější obrázkové knížky.

Mohou zobrazovat prakticky jakékoliv téma. Populární jsou zejména tituly typu „Co vidíme na procházce, Co vidíme v parku apod.“. Dítě bude mít po ruce praktické kartičky na kroužku, a i když ještě neumí mluvit, stejně může mamince ukázat, co právě vidělo.

Nemusíte se však omezovat jen na plastové provedení. Ty nejlepší dárky pro miminka mohou být i z látky. Takové knížky jsou příjemné na dotek, zajímavě šustí a vůbec zpravidla patří k nejoblíbenějším pomocníkům vašich potomků. Na zcela opačném pólu pak stojí knížky z gumy, vhodné kupříkladu ke koupání. Ne všechny děti si totiž tuto proceduru užívají a ty správné pomůcky jim v tom mohou významně pomoci.

Není nutné se omezovat jen na češtinu

Znalost jazyků je dnes důležitá prakticky pro každého z nás. Tak proč v tom děti nepodporovat už od jejich nejútlejšího věku? Řada knížek a dalších hraček je proto k dostání v anglickém provedení a rodiče tak mohou své ratolesti učit znalosti druhého jazyka opravdu takřka od narození. Takového řešení se rozhodně nemusíte bát – dnes ho řada rodičů vyloženě vyhledává. Moc dobře totiž vědí, jak skvělý start může do života cizí jazyk jejich dětem dát. A kde takové praktické a krásné dárky pořídit? Vsaďte na specializovaný e-shop Pixypie.cz.

Zajímavým dárkem pro nejmenší je dětská zavinovačka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *