Léto v Česku: 5 míst v Královéhradeckém kraji, které se vyplatí navštívit

Dovolená je jednou z částí roku, na kterou se těší většina lidí. Pokud vás však již omrzely exotické destinace, můžete letos vyrazit objevovat krásy naší země, a to konkrétně Královéhradeckého kraje. Navštívit můžete desítky míst, jež vám nabídnou širokou škálu aktivit, včetně relaxace, turistiky či sportu. Pojďte se s námi podívat hned na 5 míst, které se určitě vyplatí navštívit.

 Špindlerův Mlýn

Toto malebné městečko, ležící v Krkonoších, nabízí nejenom relax, ale také řadu aktivit pro celou rodinu. Dovolená ve Špindlu je tak ideální pro milovníky horské turistiky, cyklistiky nebo přírody. Kromě toho můžete vybírat z opravdu široké škály ubytování, včetně rodinných penzionů či luxusních hotelů.

Adršpašské skály

Jedinečné skalní město nabízí vyžití jak pro jednotlivce, tak i rodiny. Ideální je zejména pro letní pobyty v Česku, díky čemuž si můžete prohlédnout tamní skalní útvary a užít si i různé sportovní aktivity. Velmi oblíbená je zde například cyklistika, jízda na koloběžkách či rafting. Více informací o ubytování na Hotel.cz.

Přehrada Rozkoš

Pokud hledáte výlet s možností koupání, je Přehrada Rozkoš tím pravým místem pro vás. Přehrada nabízí nejenom koupání, ale také vodní sporty a krásné procházky kolem ní. Letní pobyty jsou zde vyhledávány jak rodinami, tak i páry či jednotlivci.

Hrad Kost

Tento středověký hrad, ležící na okraji Českého ráje, nabízí nejenom jedinečnou atmosféru, ale celou řadu akcí pro návštěvníky. Kromě prohlídky si zde můžete užít i další doprovodný program, jež vás vrátí zpět do dob, kdy byl hrad ještě obydlen.

Krakonošova zahrádka

Krakonošova zahrádka je botanický park, ležící v Peci pod Sněžkou. Prohlédnout si zde můžete vzácné rostliny a květiny, které téměř nikde jinde neuvidíte. I toto místo je ideální pro jednotlivce či rodiny s dětmi, přičemž jej ocení i milovníci přírody.

Inspirace:  Stovky českých hotelů a penzionů nabízí ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny

Pokud hledáte letní pobyt nebo ubytování v Královéhradeckém kraji, můžete k jejich vyhledávání využít portál Hotel.cz. Vybírat lze ze široké škály ubytování, jež zahrnuje útulné rodinné penziony i luxusní apartmány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *