Co je to thajská masáž a proč ji využít

V poslední době jde o techniku velmi populární, ale proč je vlastně tak vyhledávaná? Jedná se o prastarou léčebnou praxi, jejíž přínos byl mnohokrát potvrzen i moderní vědou. I když se to podle jejího názvu jeví jinak, pochází z Indie a ke zlepšení zdraví se používá již více než 2500 let

A jaké má benefity? Může kupříkladu snížit intenzitu či frekvenci bolestí hlavy, pomoci vám od bolestí v kříži a kloubech a samozřejmě také díky použitým technikám zvýšit pružnost těla. Používá se také pro zklidnění úzkosti a masírovaným lidem rovněž dodává potřebnou energii.

Jak vlastně taková masáž probíhá?

Pokud se zaměříte na třeba na oblíbené thajské masáže Praha, pak zjistíte, že nejspíš vypadají trochu jinak, než jste si pravděpodobně doteď představovali. Ležíte při nich oblečení na podložce na zemi a necháváte maséra, aby kombinací tlakových a tahových technik zcela uvolnil vaše svaly i klouby. Specialista během své praxe používá strečink, ale i osvědčené (ovšem nebolestivé) tlakové techniky.

Kombinace těchto prvků má hned několik výhod. Jako ty největší lze vypíchnout:

  • snížení napětí,
  • podporu relaxace a zlepšení flexibility
  • a lepší prokrvení všech tkání.

Ne nadarmo bývá proto někdy thajská masáž rovněž označována jednoduše (a možná výstižněji) jako asistovaná jóga. S pomoci terapeuta se totiž dostanete do takových uvolňujících pozic, na které byste si sami nikdy netroufli. Ovšem jedině ty vám mohou přinést potřebnou úlevu a snížení napětí.

Hledejte praxi kombinovanou se zkušenostmi

Na něco podobného samozřejmě nejsme v českých masážních salonech zvyklí. Klient tu jen nečinně leží na podložce a přitom je „opečováván“ masérem. Je proto třeba vsadit na original Thai Massage, kde si vás vezmou do parády rodilé thajské masérky, jimž poskytla potřebné zázemí jejich rodná země a zkušení mistři. A přesně takové najdete třeba na stránkách Lannak.cz. Stačí se jen objednat (masáže se nacházejí v Praze).

Inspirace:  Potřebujete dodat vašim vlasům chybějící lesk? Zkuste žloutek a možná budete překvapeni jeho účinkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *