Chcete ušetřit a zároveň trochu ulehčit naší planetě? Řešením může být přístup zpracování potravin zero waste

Při nesprávném plánování nákupů a bezmyšlenkovitým plýtváním potravin můžete přijít až o stovky korun měsíčně. Takové chování navíc nepřispívá ani naší planetě, kdy jsou zbytečně vyhazovány potraviny, které by bylo možné využít mnohem efektivněji. Tento problém se snaží řešit přístup zero waste, jehož princip je postavený na nulovém odpadu při nakládání s potravinami.

Zaměřte se na správné uchovávání potravin

Jedním z největších problémů je nepochybně plýtvání s potravinami, kvůli kterému zbytečně přicházíme o peníze a zároveň škodíme i životnímu prostředí. Právě proto se čím dál tím více lidí snaží držet přístupu zero waste, podle kterého je zacházeno s potravinami tak, aby nedocházelo k jejich plýtvání. Vše začíná již plánovaným nákupem potravin, o kterých víte, že je skutečně zpracujete.

Pokud nakupujete čerstvé sezónní potraviny, bude před vámi stát opravdu nelehký úkol, a to jejich uchování, které předejde jejich zkažení či znehodnocení. Nejlépe vám v tomto případě pomůže chladnička, ve které zůstane například zelenina déle čerstvá. Pozor si dejte při skladování salátu, který by neměl být vystaven mrazu – hlávkový salát můžete pro osvěžení vložit i do misky s vodou.

Snažte se potraviny zpracovat do posledního zbytku

V rámci zero waste byste se měli zaměřit i na to, jak budete potraviny zpracovávat. Podle tohoto přístupu byste se měli snažit veškeré potraviny zpracovat do posledního kousku, díky čemuž nebudete muset vyhazovat zbytky.

Kousky ovoce či zeleniny vám pomůže zpracovat například tyčový mixér, se kterým rychle vykouzlíte lahodné smoothie či polévku. Chutné recepty můžete vytvořit i z ostatních potravin, které naleznete ve chladničce či spižírně. Pokud vám tedy například zůstane pár porcí rýže od oběda, můžete z nich během chvilky vytvořit rizoto nebo k němu uvařit rychlou omáčku.

Inspirace:  Tyčový mixér: Neocenitelný pomocník při vaření pro děti
Doodle Kitchen Utensils - Cindynhiart / Pixabay
Chcete ušetřit a zároveň trochu ulehčit naší planetě? Řešením může být přístup zpracování potravin zero waste

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *