Tipy, jak připravit děti na stěhování, a jak to s nimi zvládnout

Stěhování je vždycky náročné. A to i pro nás dospělé, ale co teprve děti. Stěhování pro ně může být daleko víc stresující než pro nás. Zvlášť pokud se stěhují do nového prostředí nebo když se jim mění škola a opouští přátele. Nicméně existuje několik způsobů, jak dětem stěhování ulehčit.

Neztrácejte nervy a snažte se je pochopit

Nejdůležitější věcí během stěhování s dětmi je zachovat klid a komunikovat s nimi. Je to mantra, kterou si možná budete muset neustále opakovat, protože je pravděpodobné, že se u nich setkáte se silným odporem. Možná nebudou chtít opustit kamarády, školu, kroužky a prostředí, které znají. Mají strach z nového a cizího prostředí. To je pochopitelné. Bohužel, to občas jinak nejde. Zbytečně situaci neeskalujte. A pokud, dítě uvidí, že jste klidní a v pohodě, bude mít jistotu, že se nemusí ničeho obávat. Vysvětlete jim, proč se stěhujete a co je čeká.

Zapojte děti do stěhování

Pokud je to možné, zapojte děti do stěhování. Dejte jim jednoduché úkoly, jako je balení hraček a oblečení nebo označování krabic. Nechte je roztřídit věci, které už nepotřebují nebo nechtějí. Staré a rozbité věci vyhodit. Hračky, se kterými už si nehrají, můžou někomu darovat nebo prodat. Zbytek věcí pečlivě zabalte a označte, ať je po příjezdu do nového domova nehledáte. Větší děti můžete zapojit i do nakládání lehčích krabic. S těžkými bednami nebo nábytkem vám pomůže například Stěhování Bohemia, pokud si na to sami netroufnete.

Něco na co se můžou těšit

Dalším tipem, jak dětem usnadnit stěhování do nového prostředí, je připravit pro ně něco na co se můžou těšit. Můžete společně naplánovat svůj nový domov, vybrat pokojíček a společně ho upravit podle jejich přání. Pokud se těší do nového pokoje nebo na zahradu, budou mnohem více motivované a nadšené. Když se stěhujete do nového města, zkuste předem navštívit některá místa, která by děti mohly zajímat, jako jsou parky, hřiště nebo zábavní centra. Zjistit do jaké školy a kroužků by mohly chodit. To jim pomůže získat představu o novém prostředí a možná jim to trochu uleví od strachu z neznámého.

Inspirace:  Venkovní rolety si hravě poradí s hlukem i vysokými letními teplotami. Jejich montáž je přitom velmi jednoduchá a rychlá

Co můžete udělat vy

Na stěhování si vyberte vhodný čas. Pokud je to možné, zvolte dobu, kdy jsou děti ve škole, aby pro ně bylo stěhování méně stresující. Jestliže máte strach, že to sami tak rychle nezvládnete, můžete se obrátit na Stěhování Bohemia nebo jinou stěhovací firmu, která vám s tím pomůže a udělá za vás tu nejtěžší práci. Můžete si také vytvořit seznam úkolů a postupně ho plnit. Mezi důležité úkoly patří například zabalit vše podle místností, vyřídit změnu adresy, odhlásit energie a přihlásit děti do nové školy a podobně. Měli byste si také zkontrolovat, zda máte všechny potřebné doklady a smlouvy a mít je připravené po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *