Střední škola v Táboře vás připraví na řemeslo i podnikání


Přemýšlíte, jakou střední školu doporučit svému dítěti? Střední škola v Táboře patří mezi klíčové hráče v regionu, pokud jde o přípravu studentů v praktických oborech hned z několika oblastí. Podívejte se, co může studovat vaše dítě.

Rozhodnout se, co dnes studovat, nemusí být snadné. Dětí mají často zájmy, které se pro studium příliš nehodí, nebo v nich jako rodiče nevidíme perspektivu a chceme naše dítě nasměřovat jiným směrem. Gymnázium není pro každého a dnes obvykle ti, co nešli na víceleté gymnázium, směřují spíše na různé praktické obory. Střední škola v Táboře nabízí celou řadu možností, vynikající zázemí školy i skvělý pedagogický sbor. Oborné předměty učí odborníci z praxe a studenti bývají kvalitně připraveni jak do praxe, tak k dalšímu studiu, pokud o něj budou mít zájem. Studijní obory školy jsou v oblastech technika a řemeslo, gastro a hotelnictví, ekonomika a veřejná správa a informační služby (knihovnictví).

Technika řemeslo

Technické řemeslné obory vychovávají žádané odborníky v oborech Automechanik, Autoelektrikář a Instalatér. Jde o klukovské obory. Ve všech studenti najdou bez problémů uplatnění i dosáhnou na zajímavé mzdové ohodnocení. Právě studenti těchto oborů začnou často podnikat, proto škola nabízí rovnou i nástavbové studium Podnikání. V podstatě si studenti s výučním listem mají možnost dodělat maturitu a seznámit se se vším, co pro podnikání potřebují vědět.

Gastro a hotelnictví

Obory o gastronomii a hotelnictví bývají žádané holkami i kluky. Hotelnictví, Gastronomie, Kuchař-číšník, Cukrář a Řezník-uzenář – to jsou obory, které je možné na střední škole v Táboře studovat. Pokud má student zájem o maturitu, může si ji dodělat v rámci nástavbového studia Gastronomie nebo Podnikání.

Ekonomie, veřejná správa a informační služby

Ekonomické, veřejnosprávní a informační obory jsou přípravou pro moderní pracovní trh v žádaných oborech, jako Ekonomika a podnikání, Veřejnosprávní činnost a Informační služby (Knihovnictví). Absolventi se uplatní v administrativě, ve veřejné správě, ale též ve vydavatelstvích či v marketingu při práci s textem, grafikou a videem. Právě tento maturitní obor je žádaným každým, kdo by chtěl pracovat jako freelancer či zprofesionalizovat svoje blogerské a youtuberské zájmy.

Inspirace:  Výběr aktovky pro prvňáčka je těžší, než se může zdát

Vystudovat můžete i knihovnictví

Mezi speciality této školy patří obor knihovnictví, který lze v této podobě studovat jen na několika málo místech v ČR. Nabízí mimo jiné i pokročilou práci s počítačem a tvorbu grafiky i videí. Oceníte na něm především možnost širokého uplatnění a v případě zájmu i návaznost dalšího studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *